Amasya İtimat

İLİMİZ VALİSİ SALİH IŞIK İLÇEMİZİ ZİYARET ETTİ

İçişleri Bakanlığı’nın 1 Haziran 2016 tarihli Valiler Kararnamesi ile ilimiz Valiliğine atanan Salih Işık 4 Ekim 2016 Salı günü ilçemizi ziyaret etti.

Saat 14.30’da ilçemize gelen Vali Işık ilçemiz Kaymakamlığı ve  Belediye Başkanlığını ziyaret ederek, Devlet Su İşleri’nce yapılan Yeşilırmak ıslah çalışmalarını yerinde inceledi.

Programı kapsamında ilk önce ilçemiz  Kaymakamlığına ziyarette bulunan Vali Işık, Hükümet konağı önünde  Kaymakam Kudret Kurnaz ve resmi daire müdürleri tarafından karşılandı. Ziyarette  Vali Işık’a ilçemiz ile ilgili bilgiler veren  Kaymakam Kudret Kurnaz, ilçemize yapılan kamu yatırımları hakkında detaylı bilgi verdi. Vali Salih Işık ise, geçmişte olduğu gibi bundan sonraki süreçte de Taşova İlçemizde kamu hizmetlerinin en iyi şekilde sunulması için gayret gösterileceğine inandığını belirterek,  Kaymakam Kudret Kurnaz’a başarı dileklerini iletti.

Vali Işık daha sonra İlçemiz Belediye Başkanlığını ziyaret etti. Işık’ı ziyaretinde  Belediye Başkanı Bayram Öztürk, belediye meclis üyeleri ve diğer yetkililer karşıladı. Vali Işık ziyarette Başkan Öztürk’ten belediyenin faaliyetleri hakkında bilgiler alırken, ilimiz ve ilçemizin ortasından geçen Yeşilırmağın Nil nehri gibi etrafına bereket saçmasını ve tertemiz tutulması için gerekirse cezai işlem uygulanmasını belirterek Yeşilırmağın önemini vurguladı. Vali Işık, Başkan Öztürk’e yaptıkları çalışmalarda başarılar dileyerek belediyeden ayrıldı.
Vali Salih Işık ilçemize gezi  programı kapsamında son olarak Devlet Su İşleri Bölge Müdürlüğü tarafından ıslah çalışmaları yapılan Yeşilırmak’ta incelemelerde bulunarak, DSİ  Amasya Şube Müdürü Turgut Yorulmaz ve diğer yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bu çalışmanın sona ermesiyle Yeşilırmak’ın daha güzel bir görünüme kavuşacağını belirten Vali Işık, halkımızın da projenin sona ermesiyle bu güzel ortamda vakit geçirebileceğini söyledi. Vali Işık incelemenin ardından  çay bahçesinde vatandaşlarla sohbet etti.
01 02 03 05 08 09 11

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.