İLİMİZ HENTBOL TAKIMLARINA SAHİP ÇIKMIYOR

Taşova’da 2008 yılında Sercan Şenel tarafından kurulan Taşova YİBO Hentbol Spor, 2011 yılında ikinci ligde mücadele etmeye başlamış 2012 yılında birinci lige yükselerek 2014-2015 sezonunda süper ligde mücadeleye etmeyi başarmıştı.

Kulübün süper lige yükselmesi ilçemizin için çok büyük başarıydı. İmkanları zorlayarak süper ligde mücadele etmesi ve adından söz ettirmesi Merzifon ilçesinin dikkatini çekmiş ve Merzifon Belediyesi öncülüğünde alt ligde mücadele eden bir takım alınarak süper lige çıkarılarak hentbol süper liginde 2015-2016 sezonuyla birlikte mücadele eden iki Amasya takımı olmuştu. İki Amasya takımı iki sezon süper ligde birlikte mücadele etmişlerdi.

Zor şartlar altında hayatını sürdürmeye çalışan Taşova Hentbol Kulübü 2017-2018 sezonunda maddi imkansızlar ve kulübe ilçede sahip çıkılmaması nedeniyle lige katılamamış ve kapanmıştı. Aynı sezon Merzifon Belediyesi’nin hentbol takımı süper ligde mücadele etmeyi sürdürmüş sonraki sezon onlarda kulübü devretme yolunu seçmişlerdi.

Bugünlerde aynı kaderi Suluova’nın hentbol takımı paylaşıyor. 2014 yılında kurulan 1957 Suluova Hentbol bu sezon 1. ligde mücadele edebilmek için gerekli şartları son anda yerine getirmiş ve lige katılmıştı. Bugün itibariyle oynadıkları 4 maçın tümünü kaybeden takım ekonomik kriz nedeniyle maçlara çıkamayacak duruma geldi.

Kulübün başkanı ve takım kaptanı olan Mehmet Keskin’in AA muhabirine yaptığı açıklamada “Siyasiler, bürokratlar, iş adamları, sivil toplum örgütleri ve ileri gelenlerimizi göreve ve de hassasiyetli davranmaya davet ediyoruz. Neden sessizler? Neden sahip çıkılmıyoruz? Bu takım küme düşmesin, bu takım yine il ve ilçemizin tanıtımına ve de temsiline devam etsin. Herkese çağrıda bulunuyoruz. Lütfen bu takıma sahip çıkın artık” diye konuştu.

Yorum Ekle