İlçemizin için büyük bir kayıp FEVZİ GÜR VEFAT ETTİ

İlçemiz Çakırsu(Yonnus) köyü halkından Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Fevzi Gür 31 Mart 2020 Salı günü İstanbul’da 53 yaşında hayatını kaybetti.

7 gün önce kalp krizi geçiren Gür, yoğun bakımda tedavi görüyordu. Tunahan Gür’ün babası Fevzi Gür’ün cenazesi 1 Nisan 2020 Çarşamba günü Çakırsu köyünde saat 13.00’te kılınacak cenaze namazının ardından köy kabristanlığından toprağa verilecek.

Merhuma Cenab-ı Allah’tan rahmet kederli ailesi ve yakınlarına baş sağlığı dileriz.

BİYOGRAFİSİ

1967 yılı Amasya Taşova doğumludur. İlkokulu kendi köyünde tamamladı ve akabinde 1986 yılında Tokat İmam Hatip Lisesini, 1990 yılında da İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesini bitirdi.

1990 yılında Başbakanlık Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü’nde (Osmanlı Arşivi-İstanbul) çalışma hayatına atıldı. Sırasıyla Muhafaza Bakım Şube Müdürlüğü’nde 2 yıl, Tasnif Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nde 15 yıl ve Araştırma Hizmetleri Şube Müdürlüğü’nde 6 yıl Sözleşmeli Personel ve Araştırmacı kadrolarında görev yaptı.

14.02.2014 tarihinde Genel Müdür onayıyla Mali İşler Şube Müdürlüğü’nde Koordinatör olarak görevlendirildi. 02.11.2018 tarihinde, Cumhurbaşkanlığı Devlet Arşivleri Başkanlığı Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı olarak atandı. Evli ve üç çocuk babası olan Fevzi Gür’ün çeşitli sivil toplum kuruluşlarında üyeliği ve yöneticiliği bulunmaktadır.

İyi derecede Arapça ve orta derecede İngilizce bilmektedir.

Yorum Ekle