Amasya İtimat

İlçemizden Geçen Irmağa Sahip Çıkalım

.

İlçemiz içerisinden bir boydan bir boya geçen Yeşilırmak,  havzasına atılan inşaat atıklarından dolayı can  çekiyor.

Boğa damı mevkiinde  Yatılı Bölge Ortaokuluna  100 metre mesafede Meslek yüksek okuluna 400 metre uzaklıkta okullar bölgesinin burnunun  dibinde ırmak kenarına  dökülen çöpler ve inşaat atıklarının oluşturduğu kirlilik görenleri dehşete düşürüyor. Çevre felaketi gibi görüntülerin yaşandığı  bölgeden okullarda eğitim gören çocuklar da nasibini alıyor.

Irmağın kenarına sorumsuzca , hoyratça dökülen  inşaat atıkları ve çöplere  vatandaşlar tepki gösteriyor.Çevredeki vatandaşların tepkisi, İl Çevre ve Orman Müdürlüğü’nün  hiçbir yetkilisinin soruna duyarlı olmamasına . Çevre kirliliğinin yanı sıra sağlığı da tehdit etme riski taşıyan çöpleri ve inşaat atıklarının  bu  bölgeye dökülüyor olması ise olayı skandal boyutuna taşıyor.

Yeşilırmağa  ve çevresine dökülen inşaat artıkları ve hafriyatlar artık suyun önünde set oluşturmaya başladı. Vatandaşlar, “ Burayla ilgilenen yok mu?. Bu güzelim ırmak sanki kaderine terk erilmiş gibi. Bir uyarı tabelası bile yok sanki atıkların buraya dökülmesi için izin alınmış da   hafriyat dökülüyor. Vatandaşlar, Çevre Müdürlüğü burada bir önlem almalı ve ırmağı kirletenlere ceza kesmeli” diyerek tepkilerini dile getiriyor.

İlgilileri, “Hafriyat Toprağı, İnşaat ve Yıkıntı Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği” nde  açıkça belirtilen kuralları uygulamasını ve Yeşilımağın daha fazla kirletilmesine izin verilmemesi için  duyarlı  davranılmaya davet ediyoruz.

kurs 059 kurs 060 kurs 061 kurs 062 kurs 063 kurs 064 kurs 065 kurs 066 kurs 067 kurs 068 kurs 069 kurs 070 kurs 072

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.