Amasya İtimat

İlçemizde Yaya Önceliği ile ilgili etkinlik düzenlendi

İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yaya önceliğine dikkat çekmek için etkinlik gerçekleştirildi.

20 Şubat 2024 Salı günü saat 10.30’da Atatürk anıtı önünde toplanan protokol ile öğrenciler Atatürk Bulvarı üzerinde bulunan yaya geçidi noktasına kadar ellerinde dövizler ile yürüyüşe geçtiler.

İlçe emniyet ve jandarma trafik ekipleri ile öğrenciler burada sürücülere broşür dağıtarak yaya geçidi önceliğini vurguladılar.

İlçe Emniyet Müdür Vekili  Arif Çetin: ”Sürücülerin yaya geçidinde kendi çocuklarının olduğunu unutmamaları gerekmektedir. Yaya geçitleri kural ihlallerinin denetimlerini artırarak KGYS kameraları ile de denetim ve kontrollerimiz devam etmektedir. Yayaların trafikte daha güvenli seyahat etmelerini sağlamak için yayalara öncelik verilmelidir. Yayaların trafikte daha güvenli seyahat etmelerini sağlamak için yapılması gereken bir davranıştır.  Bütün sürücülerimizin aynı zamanda kendilerinin, kendi yakınlarının ve çocuklarının da yolda yaya pozisyonunda seyahat ettiğini düşünerek, yaya yola adımını attığı an daha temkinli olması gerekiyor. İnşallah bundan sonra hepimiz araçları, yayalar için daha güvenli bir şekilde kullanırız.” dedi.

Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, Jandarma Komutanı J. Üsteğmen Ömer Altun, trafik ekipleri ile öğrenciler katıldı.

Yorum Ekle