İLÇEMİZDE KIRIMKONGO KANAMALI ATEŞİ HASTALIĞI HAKKINDA BİLGİLENDİRME GEZİLERİ DÜZENLENİYOR

İlçemizde Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi Hastalığı ve alınabilecek önlemler hakkında tüm ilçe merkezi, köy ve kasabalarda vatandaşlar bilgilendirilmeye devam ediliyor.

 

Sağlık Grup Başkanı Dr. Yasemin Kılıç başkanlığında oluşturulan sağlık  ekiplerince Taşova ilçesine bağlı tüm köy ve kasabalar gezilerek kırım-kongo kanamalı ateşi hastalığı ile alınacak önlemler hakkında eğitimler verilmeye başlandı.  Bu Saha  Eğitimlerinde  Kırım-Kongo  Kanamalı  Ateşi  Hastalığının  çoğunlukla bulaşıcı kenelerin aktif olduğu bahar ve yaz aylarında ortaya  çıktığını  vurgulayan  Dr. Yasemin Kılıç,  hastalığın  nasıl  bulaştığı, belirtileri, virüs alındıktan sonra hastalığın ne zaman ortaya çıktığı ve nasıl korunulacağı hakkında  halkı  bilgilendirici  açıklamalar  yaparak  vücutta kene görülmesi ve KKKA’dan şüphelenilmesi durumunda en yakın Sağlık Kuruluşuna başvurulması gerektiğini belirtti.

 

Taşova İlçesine bağlı tüm köy ve kasabalardaki vatandaşlara  ulaşılana  kadar  bu çalışmaların  aralıksız  olarak  devam  edileceği  ve  halka  “Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi hastalığından nasıl korunulur? ve hastalık nasıl bulaşır?” konulu broşürlerin dağıtıldığı bildirildi.

 

İlçe Sağlık Grup Başkanlığını bu çalışmasından dolayı kutluyor, başarılar diliyoruz.

Yorum Ekle