Amasya İtimat

İLÇEMİZDE HAFİF YAĞMUR GEÇİŞLERİ GÖRÜLECEK…

Haber: Celal Çavdar
Türkiye genelinde etkili olan yağmur kar ve soğuk hava ülkemizin bir çok bölgesinde hayatı olumsuz etkileyebiliyorken, Orta Karadeniz bölgesinde yağış yok denecek kadar az ve kurak geçecek bu hafta.
11 Aralık Pazartesi günü Ege ve Suriye olmak üzere iki farklı koldan yurdumuza giriş yapan yağmur Ege’nin tamamında Akdeniz sahil bandında etkili oluyor yer yer yoğun yağmur kuvvetli sağanağa dönüyor ve sel ihtimali olabilir.
Antalya, Mersin, Adana, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş boyunca su taşkını yaşanabilir.
Güneydoğu Anadolu bölgesinde etkili olan yağmur doğu Anadolu’ya ilerledikçe yoğun kar yağışı etkili olacak ve yağışlar Pazartesi gününe kadar aralıklarla devam edecek
Avrupa genelinde etkili olan soğuk hava ve kar yağışı Avrupa genelinde günü birlik hayatı etkilerken, Yağışlı Sistem Cumartesi günü Trakya’ya iniyor.
Trakya genelinde Cumartesi günü önce yağmur, sonra kar yağışı Pazar günü öğle saatlerine kadar etkili olacak.
Soğuk hava nedeniyle Bolu, Çankırı, Eskişehir, Bursa, İnegöl, Isparta, Konya boyunca kar yağışı görülecek.
Pazar günü Batı Karadeniz genelinde etkili olacak yağışlar akşam saatlerinde kuvvetli sağanağa dönüyor ve sel, su baskını ihtimali var dikkat etmekte fayda var.

 

TÜRKİYE GENELİNE DAİR HAVA DURUMU BİLGİLERİNİ PAYLAŞMAMIZIN NEDENİ TAŞOVA’DAN VEYA UZAK İLLERDEN TAŞOVA’YA SEYEHAT EDECEK HEMŞEHRİLERİMİZİN MAĞDUR OLMAMALARI YÖNÜNDE BİLGİ PAYLAŞIM UYARI AMAÇLIDIR.

 

Taşova geneli Cuma gece Cumartesi gūn boyu pazar sabah saatlerinde hafif ölçekli yağmur geçişleri görülebilecek olup, önemli bir hava muhalefeti görülmüyor uydu verilerinde

Yorum Ekle