İLÇEMİZDE BİR İLK

Taşova Yerel Eylem Grubu Derneğinin“Taşova YEG’le Potansiyelini Harekete Geçiriyor” projesi  kapsamındaki Ahşap Yakma ve Dağlama Sanatı  kursiyerleri kursu tamamlandı.

Ahşap yakma ve dağlama kursuna katılan kursiyerlerinin yapmış olduğu eserler görücüye çıkmayı bekliyor. Gençlik Merkezi  binasında  açılan Ahşap yakma ve dağlama sanatı kursunda; kursiyerlere ahşap yüzeyin kızgın metal kalemlerle yakılarak çeşitli motiflerle nasıl tablo yapılacağı öğretildi. Kursa katılan kursiyerlerin el emeği göz nuru eserleri  görülmeye değiyor.

YEG Derneği Başkanı Kadir Aydoğan; Ahşap yakma ve dağlama sanatının gereği olan sabır ve gayretleri ve öğrendikleri becerileri ile bir birinden güzel eserleri hazırlayan kursiyerlerimizi ve onların bu sanatı severek öğrenmelerini sağlayan hocaları Yusuf Acar‘a teşekkür etti. YEG Derneği Başkanı Aydoğan ;” 10 günlük bir kurs süresinde ahşap  malzeme  yüzeylerine  kızgın metal kalemler ile  yakılarak  çeşitli motifleri  bezenmesi becerisini kazanan kursiyerlerimize  derneğimiz tarafından belgeler verilecektir.Yeterlilik belgelerini kazanarak  sanat ve tasarım sektöründeki işletmelerde çalışabilecekleri gibi,  kendi ev  veya iş yerinde üretim yapabileceklerdir. Derneğimizin kursları devam edecektir.” dedi.

Yorum Ekle