İLÇEMİZDE BAL ve YÖRESEL ÜRÜNLER FESTİVALİ YAPILACAK

6 ay önce kurulan ve iki ay önce ilçemizde bir ilk olarak Avrupa Birliğinde projesi kabul edilen Taşova Arıcılar ve Bal Üreticileri (TABÜD)’ün İçişleri Bakanlığına sunduğu bir projesi daha kabul edildi.

Taşova Arıcılar ve Bal Üreticileri Derneği ile Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Odasının İşbirliği yaparak başvurduğu “Taşova Balı Ulusal ve Uluslararası Pazarla Buluşuyor” projesi İçişleri Bakanlığı Dernekler Müdürlüğünce kabul edildi. 14 Haziran 2018 tarihinde Amasya Valiliği Dernekler İl Müdürlüğünde TABÜB Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yücel proje sözleşmesini imzaladı.
Proje Türkiye’de Sivil Toplum Kuruluşlarınca yapılan faaliyetler kapsamında çeşitli ilkleri barındırıyor. Bu proje ile ilçemizin ve Taşova Balının ulusal ve uluslararası düzeyde tanıtımını yapmak ve arıcıların gelir seviyesini artırmak hedeflenmekte olup,
Projenin Koordinatörlüğünü Yusuf Yücel, proje danışmanlığını LEADER ve Yönetim Organizasyon Uzmanı Orhan Polat yapmaktadır.

TABÜD Başkanı Yusuf Yücel yaptığı açıklamada; “Ağustos ayının 23-24-25 (Kurban bayramının 3. 4. ve 5. gününde ilçemiz balının ve Taşovamızın diğer yöresel ürünlerinin pazarlanacağı bir festival yapmayı planlıyoruz” dedi.

Yorum Ekle