İLÇEMİZDE 56 SAATLİK SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI BAŞLADI.

Covid-19 ile mücadele kapsamında,  ilimizin de aralarında bulunduğu  Türkiye genelinde  ÇOK YÜKSEK RİSKLİ 58 ilde olduğu gibi  Taşova ilçemizde  bugün (2 Nisan 2021 Cuma) saat: 21.00’de başlayıp 5 Nisan 2021 Pazartesi saat:05.00’da sona erecek olan  iki gün  toplamda 56 saatlik sokağa çıkma kısıtlaması başladı.
-MARKET VE FIRINLAR HAFTA SONU AÇIK
Kısıtlamanın olduğu cumartesi ve/veya pazar günü market, bakkal, manav, kasap ve kuru yemişçiler 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacak. Yine belirtilen süre içerisinde marketler, bakkallar, manavlar, kasaplar ve kuru yemişçiler telefonla ya da online olarak aldıkları siparişleri teslim edebilecek.
Cumartesi ve pazar günü ekmek üretiminin yapıldığı fırın veya unlu mamul ruhsatlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin sadece ekmek satan bayileri açık olacak.
-LOKANTA VE PASTANELER PAKET SERVİS YAPABİLECEK
Lokanta, restoran, pastane ve tatlıcı tarzı iş yerleri, cumartesi veya pazar günü 10.00-20.00 saatleri arasında paket servis faaliyetlerine devam edebilecek. Online sipariş firmaları da cumartesi ve pazar günü 10.00-24.00 saatleri arasında siparişleri teslim edebilecek.
Kısıtlama uygulanan günlerde vatandaşların temel ihtiyaç malzemelerine ulaşmaları noktasında herhangi bir zorlukla karşı karşıya kalmamaları için tüm tedbirlerin alındığı vurgulandı.
-POLİS DENETİMDE.
Kısıtlamanın hayata geçirildiği ilk dakikalardan itibaren ise Taşova İlçe Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma ekipleri de ilçe genelinde devriye gezerek oluşturdukları noktalarda kontrollerde bulunacak.

Yorum Ekle