İLÇEMİZDE 50. KÜTÜPHANE HAFTASI KUTLAMALARI GÖZDOLDURDU

İlçemizde 50. Kütüphane Haftası Kutlandı

İlçemizde 50. Kütüphane Haftası düzenlenen bir program ile kutlandı.

Müftülük konferans salonunda düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı.

Kütüphane Şefi Mine Sayan yaptığı konuşmada “Eğitimin önemli bir parçasını oluşturan halk kütüphaneleri bilgi için bir geçiş kapısı, eğitim için yaşayan bir güçtür. Yaşam boyu öğrenme, bağımsız karar verebilme ve kültürel gelişimin gerçekleşmesinde bireyler ve toplum için başlıca kuruluşlardır. Kişiler arasında dil, din, yaş, cins, ırk, milliyet, eğitim, kültür, sosyo-ekonomik düzey ve politik görüş farkı gözetmeden hizmet verilmesi, halk kütüphaneleri için temel ilke olarak benimsenmiştir.

Mine Sayan, İlçe kütüphanesinin yaptığı çalışmalar hakkında  ise Kütüphanemizin İlçe halkı ve öğrencileri tarafından daha etkin kullanımı amacıyla Sayın Kaymakamımızın önderliğinde 2013 yılında başlatılan Taşova Okuyor Kitapla Buluşuyor Projesi kapsamında okullarımıza, kamu kurumlarımıza, köy muhtarlıklarımıza ve kahvehanelerimize olmak üzere yaklaşık 27.500 adet kitap dağıtılmıştır. Projemize 2014 yılında Cehaletin Canına OKUYORUZ sloganı ile yeni alt faaliyetler ile birlikte revize edilerek devam edilmektedir. Proje kapsamında ilçemizdeki tüm öğrencilerimiz öğretmenlerinin nezaretinde kütüphanemizi ziyaret etmişlerdir. Bu faaliyetlerle birlikte Kütüphanemizin genel kullanıcı sayısı 2013 yılı için 15902 kişi olmuştur. Kütüphanemizdeki Kitap sayısı 11141 iken bu sayı 2014 yılında artarak 13309 olmuştur.” dedi.

Program, şiirlerin okunması, video gösterimi, skeçlerin sunulması ve İlçe genelinde bulunan okullarda en çok kitap okuyan öğrencilere ödüllerinin verilmesi ve kitap sergisinin gezilmesi ile sona erdi.

Programa Kaymakamımız Sayın Engin Uysal, Garnizon Komutanı Üsteğmen Alper Soner Serin, İlçe Müftüsü Harun Yılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürü Ahmet Dayıbaş, Milli Eğitim Şube Müdürü Hamit Akkoyunlu, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.