İlçemiz tarihinin en genç adayı, “Fatih’in İstanbul’u fethettiği yaştasın”

Ufuk Aktaş, İlçemizin kuruluşu olan 1944 seçimlerinden bugüne genel ve yerel seçimlerin en genç adayı olarak tarihe geçti.
21 Yaşındaki Ufuk Aktaş, 24 Haziran 2018 Pazar günü yapılacak 27. dönem milletvekilliği seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisinden Amasya milletvekilliği için adaylığını açıkladı.
Aktaş’ın açıklaması aynen şöyle:
“Kıymetli Taşova’lılar, Değerli büyüklerim, ağabeylerim, ablalarım, genç kardeşlerim. Hepinizi en kalbi duygularımla, hürmet ve muhabbetle selamlıyorum. Geçtiğimiz yıl yapılan 16 Nisan 2017 referandumu ile Milletvekilliği seçilme yaşının 18’e düşürülmesi akabinde gençlerinde ülkemizin geleceği açısından önemini sürekli vurgulayan Partimizin Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın yüklenmiş olduğu yükü aynı zamanda devletimizin ve milletimizin her yönden saldırı altında bulunduğu bu sıkıntılı süreçte hafifletmek adına 21 yaşında siyaset sahnesinde dik ve vakarlı duruşumuz ile var olmak adına Ak Parti Amasya Milletvekilliği Aday Adaylığımı siz değerli büyüklerimizin huzurunda, milletimize ve devletimize hizmet edecek olmanın verdiği heyecan ile tüm kamuoyuna açıklıyorum. 29 NİSAN PAZAR GÜNÜ 17:00’de AK Parti Amasya İl Başkanlığında yapılacak olan Aday Adaylığı Başvurumuza ve Basın Açıklamamıza Katılımlarımızdan Onur Duyarım.”

Yorum Ekle