Müftülük İmam Hatip Lisesi Belediye Ortak Kutlu Doğum Etkinliği

Taşova’da Kutlu Doğum Haftası

Taşova’da Kutlu Doğum haftası etkinlikleri çerçevesinde İlçe Müftülüğü ve Anadolu İmam Hatip lisesi tarafından bir program düzenlendi.

Müftülük konferans salonunda düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra Kur’an-ı Kerim tilaveti sunuldu.

İlçe Müftüsü Harun Yılmaz yaptığı açılış konuşmasında “Yaklaşık bin yıldır İslam’a bayraktarlık yapan ecdadımız yüzlerce yıldır mevlid kandili geleneğini en güzel bir şekilde devam ettirmiştir. Hicri olarak Rebiulevvel ayının on ikinci gecesini mevlid kandili olarak yüzyıllarca bu topraklarda ecdadımız ihya etti. Buna ilaveten tam çeyrek asırdır Diyanet İşleri Başkanlığımız Allah Resulünün Mevlid-i Şerifine ilaveten Peygamberimizin Miladi doğum yılı olan 20 Nisanı ama bir hafta önce başlamak üzere 14-20 Nisan tarihleri arasını Kutlu Doğum Haftası olarak belirledi ve çeyrek asırdır hem ülkemizde hem de ülke dışında tüm gönül coğrafyamızda en güzel şekilde icra edilmektedir. Bu yılkı Kutlu Doğum haftasının teması Hazreti Peygamberimiz Din ve Samimiyet. Günümüzde en çok ihtiyaç duyduğumuz şey samimiyet ve ihlastır” dedi.

Program ilahi ve şiirlerin okunması düzenlenen yarışmalarda dereceye girenlere ödüllerin verilmesi ve Amasya  Müftüsü İsmail İpek tarafından “Peygamberimiz, Din ve Samimiyet” konulu konferansı ile sona erdi.

Programa Kaymakam Engin Uysal, Garnizon Komutanı Üsteğmen Alper Soner Serin, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, AK Parti İlçe Başkanı Tekin Sobacı, kurum amirleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

.

Taşova Belediyesi Program bitiminde etli pilav dağıttı.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.