Amasya İtimat

İL MÜFTÜSÜ AYVAZ KONFERANS VERDİ

Taşova İlçe Müftülüğü tarafından Camiler ve Din Görevlileri Haftası ve Mevlid-i Nebi Haftası münasebetiyle 4 Ekim 2022 Salı günü bir konferans düzenlendi

Saat 14.20’de başlayan Müftülük Konferans salonunda başlayan etkinliğe; Belediye Başkanı  Bayram Öztürk, Ak Parti İlçe Başkanı Tekin Sobacı, kurum amirleri, oda başkanları, okul müdürleri, basın mensupları, din görevlileri, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

İl Müftüsü Durmuş Ayvaz’ın konuşmacı olarak katıldığı “2022 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası ile Camiler ve Din Görevlileri Haftası” “Peygamberimiz, Cami ve İrşat” temalı program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayıp İlçe Müftüsü Ferhat Koçak’ın açılış konuşmasının ardından İl Müftüsü Ayvaz’ın konferansı ile devam etti.

İl Müftüsü Ayvaz’ın konuşmasının ardından Belediye Başkanı  Bayram Öztürk, İl Müftüsüne çiçek taktim etti. İl Müftüsü Ayvaz, merhum Radyocu Hacı Abdullah Yılmaz Camii Dernek Başkanı ve Tepe Mahallesi Muhtarı Mehmet Uslu’ya plaket verdi. Radyocu Hacı Abdullah Yılmaz Camii’nin yapımında büyük emeği geçen hayırsever Arif Yılmaz’a verilen plaketi oğlu Abdullah Yılmaz’a Ak Parti İlçe Başkanı  Sobacı, Türkiye Diyanet Vakfına göstermiş olduğu katkılardan dolayı Yunus Temel’e plaketini İlçe Mili Eğitim Müdürü Mustafa Tümer, Din hizmetleri alanında yapmış olduğu çalışmalardan dolayı emekli İmam-Hatip Sebahattin Fişek’e plaketini İlçe Müftüsü Ferhat Koçak takdim etti.

Müftülükten konuyla ilgili şu açıklama yapıldı: ”Konferansımıza katılan tüm misafirlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.”

Yorum Ekle