İL GENEL MECLİSİ TOPLANTISI İLÇEMİZDE YAPILDI.

 

    Amasya il Genel Meclisi, Kasım ayı toplantıları çerçevesinde  19 Kasım 2012 Pazartesi günü ilçemizde misafir oldular.

 

   Saat 12 .00  sularında Alpaslan Kasabası’ndaki müzeyi ziyaret eden İl Genel Meclisi üyeleri ,belediyenin  önündeki açık hava müzesini andıran bölümde incelemelerde bulundular.Daha sonra Alpaslan Kasabası müzesini gezen İl Genel Meclisi üyeleri müzeye hayran kaldılar.

 

    Kaymakam Engin Uysal ,Belediye Başkanı Özgür Özdemir,İl Genel Meclisi Üyeleri Gönül Hayati Özkan.Yusuf Koca ,Sezai Cingöz ile birlikte Seyid Nureddin Alpaslan Hz.  türbesini ziyaret eden heyete,Alpaslan Belediye Başkanı Durmuş Özer türbe ile bahçesindeki 950 yıllık  dut ağacı (ekşare)  hakkında bilgi verdi.

 

   Buradan topluca Alpaslan Kasabası’na ait mesire yerine hareket eden heyete Alpaslan Belediyesi tarafından yemek ikram edildi.Yemekten sonra  buraya yapılması düşünülen göletin yerinde incelemelerde bulunuldu.

 

  Heyet  İl Genel Meclisi Üyesi Gönül Hayati Özkan’ın önderliğinde Roma döneminden kalan Karsavul Köyü  Zana mezrası Çermik mevkiindeki  deri hastalıkları tedavisinde kullanılan ve Amasya Müzesi tarafından restorasyonu yapılan hamamı gezdiler.İl Genel Meclis Üyesi Gönül Hayati ,şimdiye kadar yapılan  çalışmalar ve  yapılacak çalışmalar ile ilgili detaylı bilgi verdi.

 

      İl Genel Meclis toplantısına İl Genel meclisi Başkanı Mustafa Çittır başkanlığında Kaymakamlık Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı toplantı salonunda basına kapalı olarak devam edildi.

 

     Toplantıda,İl Genel Meclisi Üyesi Gönül Hayati Özkan’ın termal  su Kaynağının  değerlendirmesi,Taşova bölgesinde kömür sahalarının tespit edilmesi  ile ilgili yazılı önergesinin incelenmek üzere Plan Bütçe,İmar ve Bayındırlık ve Çevre Sağlık Komisyonuna havale edildiği  öğrenildi.

 

        İl Genel Meclisi Üyesi Gönül Hayati Özkan ,Toplantıya katılan İl Genel Meclisi üyelerinin ilçemiz sorunları ile yakından ilgilendiğini , sorunların çözümü için her zaman desteklerinin devam edeceklerini söyledi.

 

      İl Genel Meclisi Üyesi Sezai  Cingöz’ün  “ Cingöz Petrol” de  akşam yemeği yiyen üyeler ilçemizden ayrıldı.

 

   

Yorum Ekle