Amasya İtimat

İL GENEL MECLİSİ SEÇİMLERİ YAPILDI

31 Mart 2019 Pazar günü yapılan Yerel İdareler seçimlerinde Amasya genelinde il genel meclisi üyeliğine  toplam 21 üye seçilmişti. 1  Nisan 2021 Perşembe günü  İl Genel Meclisi başkanı ve komisyon üyelerinin seçimi yapıldı.

Bilindiği gibi ilçemizden Adalet ve Kalkınma Partisinden Deniz Sümer ve Ahmet Öz, Cumhuriyet Halk Partisinden Duran Yeter il genel meclisi üyesi seçilmişti.

Meclis toplantısında, İl Özel İdaresi Genel Sekreterliğinin karar organı olan AK Partili 11 üye, MHP’ li 5 üye ve CHP’li 5 meclis üyesi hazır bulundu. Seçimler sonucu; Zeki Eraslan İl Genel Meclisine yeniden Başkanı olurken, 1. Başkanvekilliğine Mustafa Kürkçü,
2. Başkanvekilliğine Hasan Basri İnan, Asıl Kâtip üyeliklere Cahit Çelik ve Ömer Erkek, Yedek Kâtip üyeliklere Recep Şen ve Selahattin Eski,
Daimi Encümen üyeliklerine Mustafa Kürkçü, Ahmet Öz ve Ömer Erkek seçilirken, Duran Yeter ve ilçemiz Alpaslan köyünden olup, Suluova’da ikamet eden Recep Şen Göletler ve Su Ürünleri Komisyonuna seçildiler. Deniz Sümer ise Gurup Başkan Vekilliğine seçildi.

Yorum Ekle