Amasya İtimat

İki Bayram Bir arada Kutlanacak..

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Amasya’ya teşriflerininin 105.yıl dönümü, kurban bayramının dördüncü akşamında çok özel bir etkinlikle Taşova Millet Bahçesi’nde bulunan amfi tiyatro etkinlik alanında kutlanacak.

İyilik Hareketi Kültür Eğitim ve Yardımlaşma Derneği tarafından düzenlenen Gençlik Şöleni’nde Pulim ve sevda sözü şarkılarıyla tanınan Karadeniz Pop Müziği sanatçısı Seren Uzun ve canlı orkestralarıyla Anadolu Rock grubu HaiseBand sahne alacak.

Dernek Başkanı Kasım Alper Özdemir, 2019 yılından beri değil Taşova’da bölgede yapılmayan farkındalık projelerine imza attık ve atmaya devam ediyoruz. Cumhuriyetimiz’in banisi, çağdaş ve modern Türkiye’nin mimarı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün memleketimize gelişini de ilçeler arasında özel olarak kutlayan sadece bizler olduk. Bayramın dördüncü gecesinde birlik beraberlik gecemizde, gençlik şöleninde buluşup hep birlikte bayram sevincini de yaşamış olacağız; dedi.

İyilik Hareketi gönüllüleri ayrıca etkinliğe destek olan sponsorlara, Taşova Belediyesi’ne, İlçe Kaymakamlığı’na ve İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne teşekkür etti.

Yorum Ekle