HOŞGELDİNİZ DERKEN

Taşova Kaymakamı Sn. Mustafa ÇİT’in Taşova’dan ayrılmasından sonra ilçemize gönderilen kaymakamlar kısa süreli görevler yapmışlardır. Kimi zaman ise Amasya’dan görevlendirilen Vali Yardımcılarıyla iş götürülmeye  çalışılmıştır.


Bazı Kaymakamlar Taşova’yı ve köylerini tanıma fırsatı dahi bulamamışlardır.


Taşova’ya yeni atanan ve göreve başlayan yeni Kaymakam İbrahim Halil ŞİVGAN’a yeni görev yerinin hayırlı olmasını diliyor, ilçemize hoş geldiniz diyorum.


Umuyorum uzun süreli kalırda ilçemiz ve köylerine daha iyi hizmetlerin planlamasına, götürülmesine vesile olur.


Taşova ile ilgili strateji planlaması yapılmıştır.


Bu planlamanın en önemli ayağını hayvancılık, meyve ve sebze üreticiliği oluşturmaktadır..


Tarım ilçe müdürlüğüne, ziraat odasına büyük iş düşmektedir.


Tarım ilçe Müdürlüğünün teknik personel sıkıntısının olmadığı bilinmektedir.


Devletin üreticilere verdiği teşvikler ve hibe yardımları hakkında vatandaşın yeterli bilgisi yoktur. Tarım İlçe Müdürlüğü köy ve beldelerde bilgilendirme toplantıları yapmalıdır.


Üreticilere maliyetinin %50’si hibe yoluyla makina, ekipman alımlarının desteklenmesiyle ilgili 2010/5 sayılı tebliğ 18.03.2010 tarinde yürürlüğe girmiştir. Başvuru süresi 3 Mayıs 2010 tarinde bitmektedir. Vatandaşımız bu konuda acil olarak bilgilendirilmelidir. Müracaatlarda ilgililer yardımcı olmalı daha fazla üreticimiz faydalandırılmalıdır.


 Taşova’mızda eğitimin sorunları, devlet imkanlarının ve kadroların verimli kullanılmasıyla aşılabilir.. Okullarımızın bazılarında idareci enflasyonu yaşanırken, bazıları da müdür yardımcısı ve okulun öğrenci profiline uygun yardımcı hizmetler personel sıkıntısı yaşanmaktadır.


Anadolu Lisesi Taşova eğitiminde lokomotif olmaya aday okulumuzdur. Her Anadolu lisesinin yatılı pansiyonu olmasına rağmen  Taşova Anadolu lisesi   bundan mahrumdur.


 Ayrıca Taşova Sağlık Meslek lisesinin hizmet verdiği bina, SYDF tarafından öğrenci yurdu amaçlı yapılmıştır.


Sağlık Meslek Lisesi için yeni hizmet binası yapılıp, kullanılan binanın amacına uygun öğrenci yurdu olarak kullanılması halkımızın yararına olcaktır.


Taşova mızın sorunlarından bir kaçıyla ilgili verdiğim bu bilgiler kimseyi rahatsız etmemelidir.


Sayın Kaymakamımız artık Taşovalı’dır.


Bizim dileğimiz makamında çakılı kalmamalıdır.


Halkın içine inmeli onlarla birebir temas kurmalıdır. Taşova ile ilgili bilgileri farklı kaynaklardan edinmelidir..


Kendisi tanımalı birilerinin telkinleriyle ön yargılı davranmamalıdır.


Esnaf ve sanatkârımız sayın Kaymakamı ve yerel yöneticileri kendi caddesinde arabayla değil yaya olarak yürürken görmeyi istemektedir. Esnafın Kaymakamımız tarafından çözülebilecek sorunlarını ilk ağızdan öğrenmeli, öneri ve görüşleri bizzat kendisi dinlemelidir.


O makamı ulaşılamayan yer olmaktan çıkarıp, 24 saat ulaşılabilen makam haline getirmek insanımızın olumsuz düşüncelerini değiştirecektir.


Her yerleşim biriminin kendi sosyal yapısına uygun oligarşik grupları vardır, onların etkisinde kalmadan halkla beraber, halkın içinde olması Kaymakamımızın işini kolaylaştıracaktır. İnsanlarımızı ziyadesiyle memnun edecektir.


İlçemiz nüfusu hızla azalmaktadır. Azalan nüfus ticareti olumsuz yönde etkilenmektedir. İnsanın olmadığı yerde ticaretten bahsedilemez.


Amasya üniversitesine bağlı yüksek okul açılması kararının alındığı çeşitli yerlere asılan hayırlı olsun pankartlarıyla duyurulmuştur.


Yüksek okulların açılmasıyla ilgili alt yapının oluşturulması çalışmaları hızlandırılmalı,


 Milli emlağa ait bina ve arazilerin bu iş için tahsisi süratle yapılmalıdır. Geç kalınmamalıdır.


İlçemize gelebilecek küçük ölçekli yatırımcılara her türlü destek verilmeli kouyla ilgili bilgi birikimi olan insanlarla görüşülmelidir.


Sayın Kaymakamımıza hoş geldiniz dileklerimi iletirken, kendileriyle görüşme ümidimiyle  başarılar diliyorum.

Yorum Ekle