Hayvan Dostu Belediye Beslenme Noktaları Oluşturuyor.

Suluova Belediyesi tarafından “Her can bizim için kıymetlidir” sloganıyla başlatılan proje kapsamında kedi, köpek ve yaban hayvanlar için hazırlanan yemlikler ilçenin dört bir yanına yerleştiriliyor.

Suluova Belediyesi tarafından cadde, sokak ve parklar ile sokak hayvanlarının kümelendiği bölgelere konulacak yemlikler ile “Beslenme Noktaları” oluşturularak sokak ve yaban hayvanlarının gıda ihtiyacını karşılayacak.

İlçe Belediyemiz, sokak hayvanlarının ve kuşların gıda ihtiyaçlarını karşılayabilmesi amacıyla park, bahçe ve caddelere yemlik monte etmek için çalışma başlattı. İmalat çalışması tamamlanan yemlikler ilçenin dört bir yanına monte edilmeye başladı.

“Her can bizim için kıymetlidir” diyen Belediye Başkanı Fatih Üçok, “Yaratılanı sev Yaradan’dan ötürü bilinci ile hareket ederek sokaktaki sahipsiz hayvanlara ve diğer canlılara sahip çıkmak adına bu uygulamayı başlattık. Hepimizin bildiği gibi her canlının yaşam hakkı vardır. Zaman içerisinde tüm ilçemizde yaygınlaştıracağız bu uygulamamızı. Vatandaşlarımızı bu güzel uygulamaya sahip çıkmaya davet ediyorum.” dedi.

Kaynak : AA-Suluovayenihabergazetesi/Murat Arslan

Yorum Ekle