HALK EĞİTİM MERKEZİNİN AÇTIĞI KUR’AN-I KERİM KURSLARINA YOĞUN İLGİ

Şehit Himmet Aydemir Halk Eğitimi Merkezi müdürlüğü tarafından Taşova merkez ve köylerde açılan yetişkinlere yönelik Kuran-ı Kerim kurslarına yoğun ilgi gösteriliyor.

 

Özellikle köylerde tarımsal işlerin bitmesiyle birlikte açılmış olan kurslarda Kur’an öğrenme, ve Kur’an okumalarını geliştirmeyi düşünen kursiyerlerin yoğun ilgi  var.

 

Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünden konuyla ilgili yapılan açıklamada; ”Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü Kurs programlarında Din Eğitimi başlığı altında yüze yakın kurs olduğu ve bu kurslardan talep ve ihtiyaçlar doğrultusunda kursların planlanıp açıldığı, şu anda Taşova merkezde 3, Tekke, Geydoğan, Dörtyol, Kırkharman, Yolaçan, Umutlu, Devre, Şahinler köylerinde toplamda 11 kurs açıldı. Bu kurslara yaklaşık 130 kursiyer geldiği ve eğitim sonunda belge almaya hak kazanacaktır. Her yerde Her zaman Herkes için Eğitim ilkesi doğrultusunda köylerde ve mahallelerde Muhtarlık binaları, Köy konakları, Camilerde, Kapanan okul binalarının Köy Yaşam Merkezine dönüştürülerek ve buralarda kurs merkezi olarak hazırlanıp yetişkinlere yönelik Kur’an-ı Kerim Okuma Öğrenme (Elif Ba), Tecvitli Kur’anı Kerim Okuma gibi kurslarla eğitime devam edilmektedir. Buradan özellikler muhtarlarımıza , okul müdürlerimize bu kursların açılması konusunda yardımcı olup yer konusunda desteklerinden dolayı teşekkür ederiz.
Tüm köy ve mahalle muhtarlarımız dan gelebilecek talepler doğrultusunda eğitici görevlendirilerek Tarım ve Hayvancılık ve farklı alanlarda kursları planlayıp açılabileceği”  ifade edildi.

Yorum Ekle