Amasya İtimat

HABERİMİZ SONRASI ÖNLEM ALINDI

Haber: Serdoğan Sıvacı

İlçemizde geçtiğimiz aylarda Atatürk Bulvarı üzerinde  hizmet verirken Kaymakamlık binasının yer değiştirmesi üzerine taşınan 112 Acil 2 Nolu Sağlık Hizmetleri İstasyonu diğer adıyla Ambulans servis merkezi, bilinçsiz sürücülerimizden dertli.

Yaptığımız haber neticesinde 112 Acil 2 Nolu Sağlık Hizmetleri İstasyonunun önüne SADECE ambulansların girmesi için duba konuldu.

Alternatif olarak, sunduğumuz Gençlik Merkezi ve Sağlık Ocağı önünü taşıt trafiğine kapatıp demir bariyerlerle engel koyup sadece Ambulans giriş çıkışı sağlanabilir. Meydan ve otopark olarak kullanılan alana ise Atatürk Bulvarı üzerinden giriş yapılıp, Mustafa Bey Caddesi’nden çıkış yapılabilir. Diye yazdığımız önerimize yetkililer dikkate alarak gerekli önlemleri aldılar.

İşlek bir yer olan Cumhuriyet Mahallesi üzerinde bulunan Mustafa Korkmaz Caddesi ve Mustafa Bey Caddesi’nde sürücülerin “BİLİNÇSİZ” park etmesi sebebiyle Ambulans olay yerine giderken çıkma sorunu, gelirken ise park sorunu yaşıyordu. Artık sadece AMBULANS park edecek.

Yorum Ekle