GÜRSU’da ÇİFTE BAYRAM YAŞANACAK…

GÜRSÜ KÖYÜ YAYLA ŞENLİKLERİNDE BULUŞUYOR..

İlk kez 2004 yılında Gadram sulama havuzu başında başlatılan, bazı yıllar yapılamayan Gürsu köyü şenliği, geçtiğimiz yıl  Şehit Himmet Aydemir göleti (Sarıkaya göleti) piknik alanında yeniden başlatılmıştı.

1991 yılında İstanbul Eyüp Sultan’da kurulan Gürsulular Kalkınma ve Dayanışma Derneği ile Gürsu köyü Muhtarlığının birlikte organize ettikleri “Gürsu’da Çifte Bayram” adı altındaki şenlik, 12 Ağustos 2019 Pazar günü akşamı  başlayacak.

Amasya Taşova Gürsu Köyü Kalkınma ve Dayanışma Derneği Başkanlığı ve Köy Muhtarlığı tarafından organize edilen Gürsu şenlikleri, bu yıl (Kurban bayramının 3.günü) 13 Ağustos Salı günü Gürsu yaylasında  gerçekleştirilecek.
Aynı zamanda Sanatçı kişiliğiyle de tanıdığımız Gürsu Köyü Dernek Başkanı  Mehmet Özdilek yaptığı açıklamada; Geleneksel olarak her yıl köylülerimizle yaylalarımızın havasını solumak için buluştuğumuz bu güzel günümüzde değerli dostlarımızı ve başkanlarımızı aramızda görmek bizleri onurlandıracaktır. Tiyatrocu Musa Pektemir’in sunumuyla ve Türk Halk müziğinin güçlü sesi Filiz Ağar’ın sahne alacağı yayla şenliklerimize  tüm dostları bekliyorum.” dedi.

Yorum Ekle