GÜRSU KÖYÜ MUHTARLIĞINDAN AÇIKLAMA

31,08.2012 Tarihli gazetenizde yayınlanan Gürsu köyüne yapılacak olan göletle ilgili yazılan ve gazetenizde yayınlanan yazınıza muhtarlık olarak cevap veriyorum.

 

Gazetenizde yayınlanan yazı doğru değildir. Ve yanlış olarak yazılmış yazıdır, yazınıza karşı cevabımızdır. Bu husustaki açıklamayı muhtarlık olarak sunuyorum:

 

ŞÖYLEKİ: Amasya İl Özel İdare plan ve proje müdürümüz Sayın Hüseyin Köroğlu’nun gölet yerine bizzat kendisi gelerek zemininden emin olmak için Sondaj yapılmasını istemesi üzerine yine kendisi Özel İdare ile anlaşmalı olan Samsun Merkezli yer-son şirketi ile Derinlik mesafesine göre fiyatını belirleyip sondaj yapılmasını sağlamıştır.

 

Sarıkaya mevkiinde yapılacak gölet yerinde 22.02.2010 Tarih ile 02.03.2010 tarihleri arasında İl Özel idaresinin herhangi bir çalışması olmamıştır.

 

Gölet yeri ilk defa 13.11.2010 Tarihinde o zamanki Şube Müdürü Abdullah Demircioğlu ve Mühendis Mustafa Olgun gelmişlerdir.

 

31.12.2010 Perşembe günü Teknik heyet gelerek Köy heyeti ve köy halkından 8 kişilik gurup ile beraber gölet yerinin ölçümleri yapılmıştır.

 

Gazetenizde bahsedilen Tarihler arasında yapılan çalışma Çalkaya köyünün güneyinde çatak deresi mevkiinde Alpaslan kasabası ile Beraber yapılmasını düşündüğümüz Gölet yeri ile ilgilidir.

 

Olay Çarpıtılmıştır. Sarıkaya Göleti ile hiçbir ilgisi yoktur.

 

Göletle ilgili Projenin Muhtarlığımız ve Amasya İl Özel İdaresi ile birlikte çalışmalar devam etmektedir.

 

İlgili makamlardan sorulduğunda durum ortaya çıkacaktır. Yayınlanan hususların hiç biri doğru değildir..

 

Gereği bilgilerinize ve ilgililere Muhtarlık olarak duyurulur.. 05.09.2012

Salih Duman

Taşova Gürsu Köyü Muhtarı

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.