Göcek’te Ziyaret Edebileceğiniz Koylar

Muğla Yarımadası’nın en güzel beldelerinden biri olan Göcek cennet koylara ev sahipliği yapıyor. Bu koylara kara yoluyla ulaşmak için özel araç, transfer hizmetleri, taksi ve araç kiralama gibi seçenekleri tercih edebilirsiniz. Alternatif ise koyları deniz yoluyla gezmek. Bunun için bütçenize göre tekne turlarına katılabilir ya da günlük tekne kiralayarak kendi rotanızı kendiniz oluşturabilirsiniz. Deniz keyfini durgun ve ılık suda yapmayı seviyorsanız Sarsala Koyu tam size göre. Tam tersine serin sularda yüzmeyi sevenlerdenseniz tatlı suyun tuzlu suya karışarak serinlik sağladığı Sıralıbük Koyu iyi bir seçenek. Koyda yemek ve tuvalet gibi bazı ihtiyaçların olmasını tercih ediyorsanız Yassıca Adaları ve Tersane Adasını değerlendirebilirsiniz. Antik kalıntıların dibinde yüzme fikri size cezbedici geliyorsa eski bir Bizans Manastırının tam kıyısına yapıldığı Kleopatra Koyu sizi bekliyor. Bu koyun kraliçe Kleopatra ile bir ilgisi olmayıp, koyun kendisinin güzelliği nedeniyle bu isimle anılıyor. 

Göcek’te Gezebileceğiniz Turistik Mekanlar

Göcek’in asıl özelliği birbirinden güzel ve mavi yolculuklara ilham kaynağı olmuş koyları. Ancak koylar ve adalar dışında gezilecek yerler arıyorsanız ilk durağınız Göcek Çarşısı olabilir. Taş yolun iki kenarına sıralanmış dükkanlarda birbirinden ilginç ve otantik el işleri bulabilir, hem kendinize hem de sevdiklerinize hediyelik alabilirsiniz. Alışveriş molanızı da yine Çarşı’nın içinde bulunan kafelerde verebilirsiniz. Yat ve tekne tutkunları Göcek’in marinasını es geçmemeli. Göcek tatilinizde özel bir gece yaşamak istiyorsanız marinadaki şık restoranları değerlendirebilirsiniz. Sanata ilginiz varsa, bir mavi yolculuk esnasında Bedri Rahmi’nin bizzat boyadığı kayayı görmeye gidebilirsiniz. 

Göcek’te Tercih Edebileceğiniz Otel Konseptleri

Türkiye’nin en gelişmiş deniz turizmi bölgelerinden biri olan Muğla Yarımadasında yer alan Göcek, konaklama seçenekleri konusunda hiç mütevazi değil. Göcek otelleri, Türkiye’nin en gelişmiş ve lüks otellerinden bazılarını içeriyor. Beldede doğa, deniz sıfır, islami, hayvan dostu, çocuk dostu ve havuzlu gibi pek çok konseptteki oteli bulabilirsiniz. Göcek otel fiyatları ise tesislerin sağladığı hizmetlere ve olanaklara göre değişkenlik gösteriyor. 5 yıldızlı ve her şey dahil konseptli otellerin en iyilerini Göcek’te bulabilirsiniz. Neredekal.com üzerinden erken rezervasyon fırsatlarını takip edip bu muhteşem tesislerde bütçenizi zorlamadan kalabilirsiniz.

Yorum Ekle