GİRESUN’da GÜNDEM: TAŞOVA

Türkiye Kalkınma Vakfı LEADER Yaklaşımı konusunda Giresun’da Bilgilendirme Toplantısı düzenledi.

Türkiye Kalkınma Vakfı tarafından, 6 Eylül 2019 Cuma günü Giresun’un Piraziz ilçesinde, Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Politikasının bileşenlerinden biri olan ve Türkiye’de de IPARD programları kapsamında yer alan LEADER yaklaşımı konusunda bir bilgilendirme toplantısı gerçekleştiridi. Bilgilendirme toplantısına yerel kamu kuruluşları, belediyeler, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Giresun İl Koordinatörlüğü, Manisa, Amasya, Giresun, Ordu ve Trabzon illerinden Sivil Toplum Kuruluşları ile yerel basının temsilcileri katıldılar.

Toplantıda ilçemizi Taşova Bal Üreticileri Derneği TABÜD Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Yücel temsil etti. Yücel, yaptığı sunumda TABÜD’nin kısa sürede gerçekleştirdiği faaliyetleri ve LEADER yaklaşımı çerçevesinde kurulan Taşova Yerel Eylem Gurubu Derneğinin sitemiz editörü Ahmet Günaydın ile birlikte yaptıkları Yerel Kalkınma Stratejisi çalışmalarını anlattı.
Toplantı sırasında LEADER yaklaşımı ve temel ilkeleri konusunda bir sunum gerçekleştirildi ve bu sunumu takiben Avrupa Birliği ülkelerinden ve LEADER tedbiri kapsamında kurulan Türkiye’deki Yerel Eylem Grubu uygulamalarından örnekler paylaşıldı.

Yorum Ekle