GENÇLİK VE TERÖR KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ


TAŞOVA’DA GENÇLİK VE TERÖR KONULU SEMİNER DÜZENLENDİ


Milli Eğitim Bakanlığı ile Emniyet Genel Müdürlüğü işbirliğinde  Taşova da “gençlik ve terör” konulu seminer  düzenlendi.


Amasya Terörle Mücadele Şubesi ve Taşova Toplumsal Destekli Polis Büro Amirliği’nin birlikte düzenlediği “Gençlik ve Terör” konulu eğitim seminerine lise son sınıf öğrencileri katıldı.


Dünyada insanlığı tehdit eden unsurlar arasında ilk sırada daima “terör”ün olduğu önemle vurgulanırken, terör nedeniyle ülkemizin milyonlarca insanını, zamanını ve katrilyonlarca parasını kaybettiği anlatıldı.


17 Şubat 2012 Cuma günü saat 11:00’de Belediye Düğün Salonunda yapılan seminer, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.


Seminerde öğrencilere bilgi veren Amasya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Tuncer Kacabay, terörün 12-25 yaş arası gençleri hedef aldığını belirterek, terörizmin tanımı, amaçları ve gençleri terörizm saflarına çekmek için kullanılan tuzaklar hakkında öğrencilere bilgiler verdi. Gençlerin terör örgütlerinin hain planlarına karşı bilinçli olmaları gerektiğini vurgularken bu seminerin amacının, gençleri terör ve terörist ideolojilere karşı bilinçlendirmek olduğunu vurguladı.


Öğrencilerin bölücü terör örgütlerine karşı bilinçlendirilmesi amacıyla düzenlenen seminerde sinevizyon eşliğinde terör örgütlerinin çirkin yüzü, faaliyetleri, planları ve eleman kazanma yöntemleri ile terörün toplumda yarattığı tahribat anlatıldı.


Amasya Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Tuncer Kacabay “Gençlik ve terör, terörün tanımı, ülkemizde terör, neden hedef Türkiye, Tarihi ve Coğrafi nedenler, ekonomik nedenler, sosyal-kültürel nedenler, terör örgütlerinin gençliğe duyduğu ihtiyacın boyutu ve gerekçeleri ve nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi konuları görsel sunum eşliğinde anlattı.


Öğrenciler tarafından oldukça ilgi gören “Gençlik ve Terör” konulu seminerde “Ülkemiz yüzyıllardır birlik ve beraberlik içerisinde hiçbir ayrım yapılmaksızın bir arada yaşayan zenginliklerden oluşuyor. Terör, bizleri dönem dönem sağcı-solcu, Alevi-Sünni, şimdi de farklı bir senaryo ile kardeşi kardeşle karşı karşıya getirmeye çalışmaktadır. Oysa biz bu oyunlara gelmeyeceğiz. Çünkü en büyük zenginliğimiz siz gençlersiniz. Bizler de sizlere sahip çıkarak terörün üstesinden hep birlikte, milletçe gelmesini bileceğiz. Terörün oyununa gelmeyeceğiz” şeklinde yarının üniversiteli gençliğine hitap etti.Yorum Ekle