Amasya İtimat

GENÇ YAŞINDA SORUMLU YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ OLDU

Gazetemizde yaklaşık yirmi yıldır Sorumlu Yazı İşleri Müdürü olarak görev yapan Mehmet Fatih Külekçioğlu’nun yerine ilçemizde yaklaşık üç yıldır İhlas Haber Ajansı muhabiri olarak görev yapan ve başarılı haberlere imza atmış olan Serdoğan Sıvacı getirildi.

Külekçioğlu’na bu zamana kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyor,  Sıvacı’yı kutluyor, yeni görevinde başarılar diliyoruz.

SERDOĞAN SIVACI HAKKINDA;
16 Mart 2000 yılında Eskişehir’de doğdu. Emekli Öğretmenler Rafet ve Fevziye Öztürk’ün oğludur. Gönüllülük, sosyal, kültürel faaliyetler ve etkinliklerinde aktif olarak görev almaktadır. Lise yıllarında müziğe olan ilgisi sebebiyle Amasya Güzel Sanatlar Lisesi’ne gidip 4 yıl müzik eğitimi aldı. Bu süre zarfında okulun tüm programlarında sunucu oldu. Sunuculuğun vermiş olduğu enerji ve o etkiyle Gazetecilik mesleğine bir ilgisi oluştu ve üniversite tercihini bu meslek üzerine yaptı. İlk olarak bu meslek ile ilgili TRT Spikerleri Tijen Karaş ve Erdoğan Arıkan’ın aralarında bulunduğu bir seminere katılarak Sunum Teknikleri ve Topluma Hitabet, Diksiyon belgelerini aldı. Daha sonra Ön Lisans olarak Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde Basım Yayın Teknikleri okuyup sonrasında Lisans eğitimi için Sivas Cumhuriyet Üniversitesi İletişim Fakültesini kazandı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Taşova Gençlik Merkezi’nin “Gönüllü” ve “Aktif” gencidir. Merkezin bilişim çalışmalarına aktif destek vermektedir. Son olarak 2022 yılında Amasya Temsilci Genci seçilip Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da bulunduğu programda GSB KYK Yurtlarında kalan öğrencileri temsilen konuşma yaparak Bakanların bulunduğu salona konuştu.
6 Mayıs 2020 tarihinden beri yaklaşık 3 yıldır İhlas Haber Ajansı’nda Amasya Muhabiri olarak görev yapmaktadır. Bölgede uzmanlaşıp iyi bir gazeteci ve Haber Spikeri olmayı hedeflemektedir…
Fotoğraf ve video kurgusunun yanı sıra iyi derecede gitar çalmaktadır.

Yorum Ekle