Amasya İtimat

Gazipaşa Hal Fiyatları

Sebze ve meyve fiyatları gün geçtikçe yükselmektedir. Bu durumda alışveriş yapmak isteyen kişiler güncel olarak fiyat listelerini merak etmektedir. Sizlere son zamanlarda en uygun fiyatları bulabileceğiniz Akdeniz bölgesinin en iyisi sayılabilecek Gazipaşa Belediyesi tarafından düzenlenen Gazipaşa halinde, sebze ve meyvelerin fiyatı konusunda bilgiler vereceğiz.

Hal fiyatları Pazar hariç her gün açıklanmaktadır. Gazipaşa hali fiyatları öğleden sonra açıklanmaktadır. Meyve ve sebzelerin fiyatlarını yakından takip etmek isteyen ve bu alışverişlerini toplu bir şekilde yapmak isteyen kişiler genelde hal fiyatlarını takip etmektedirler. Sizler de eğer toplu bir şekilde alışveriş yapmak istiyorsanız, Gazipaşa hal fiyatları 2022 fiyatlarını takip ederek çok daha uygun fiyatlara sebze ve meyvelere sahip olabilirsiniz. Gazipaşa hal fiyat listesi ayın 1 ve 30 arasında açıklanır. Genelde çilek fiyatları öğleden sonra açıklanmaktadır.

Gazipaşa Fiyat Listeleri

Özellikle pandemi döneminde artan geçim sıkıntısı ile insanlar bireysel olarak ekonomilerine destek olacak yollar aramaktadırlar. Bu tasarruf kalemlerinin başında ise şüphesiz mutfak alışverişi gelmekte. Özellikle toplu sebze ve meyve satın almak isteyen kişiler, şehirlerinde bulunan haller aracılığıyla market ve Pazar fiyatlarından çok daha düşük fiyatlara alışverişlerini tamamlayabilmektedirler. Tabii bunun için uygun bir şekilde alışveriş listesi oluşturup mümkün olduğunca toplu alışveriş yapmak büyük önem teşkil etmektedir. Peki, hal fiyatları neden uygun?

Hal Fiyatları Neden Uygun?

Şehirlerde yer alan sebze ve meyve hallerine direkt olarak üreticiden alınarak sebze ve meyveler getirilmektedir. Genelde market, bakkal ve Pazara gidecek olan sebze ve meyveler hallerden satın alınır. Arada aracı sayısı azaldığından dolayı şehir hallerinde sebze ve meyve fiyatları çok daha uygun olabilmektedir.

Hal Fiyatları Neye Göre Değişir?

Haldeki sebze ve meyvelerin fiyatları birçok etkene bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Ülkenin ekonomisi, enflasyon gibi etkenler zaten genel olarak her şeyin fiyatını etkilemektedir. Bunun haricinde bölgesel olarak üreticinin yaşadığı sıkıntılar, ürünlerde meydana gelen sorunlar ve bölgede ağırlıklı olarak üretilen ürünlere göre hal fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir.

Ürünlerin fiyatları her geçen gün değişiklik gösterebilmektedir. Peki, genel olarak bakıldığı zaman son zamanlarda Gazipaşa hal içerisinde sebze ve meyve fiyatları ne durumdadır?

Yazının hazırlandığı tarih itibariyle Gazipaşa hal içerisinde dolma biber bulunmamaktadır. Sivri biber ise kilosu 17 TL olarak satılmaktadır. Bir diğer çok tercih edilen kapya biber ise kilosu 16 TL olarak satışa sunulmuştur.

Salatalık hal içerisinde en düşük 8 TL ve en yüksek 9 TL olarak satın alınabilir. Düşük ve yüksek fiyatlar ürünün kalitesine göre belirlenmektedir ve gerekli rekabet ortamına göre ayarlanmaktadır. Çok merak edilen ürünler arasında olan domates ise en düşük 7 TL ve en yüksek 8 TL olarak satıştadır.

Hal içerisinde fiyat rekoru kıran ürünlerden birisi olan çalı fasulyenin 25 TL üzerinden satışta olduğunu belirtmek gerekir. Yine aynı şekilde şeker fasulye kilosu 30 TL üzerinden satışa sunulmaktadır.

Yazının hazırlandığı gün itibariyle hal içerisinde meyve olarak sadece muz bulunmaktadır. Muzun kilosu 7 TL ile 10 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Hal içerisinde bulunan meyve ve sebzeler sürekli olarak değişmektedir. Bu durum tamamen üreticilerin hale ürünlerini getirmesine bağlıdır. Eğer o gün içerisinde hal içerisinde bir ürünü bulamıyorsanız bir sonraki günü beklemeniz gerekebilir. Eğer acil ihtiyacınız varsa şehrinizde bulunan farklı bir hale uğramak da farklı bir seçenek olacaktır. Aynı zamanda hal içerisindeki fiyatların günlük olarak değiştiğini unutmamalısınız.

Kaynak: https://www.hepkredi.com/gazipasa-hal-fiyatlari/

Yorum Ekle