Amasya İtimat

GAZİLER GÜNÜ KUTLAMALARINA DAMGASINI VURDU

İlçemizde 2010 yılında 115 Kıbrıs ve terör, 15 Kore, 5  Kurtuluş savaşı gazisi olmak üzere toplam 135 gazimiz bulunuyordu. Sayıları her geçen yıl azalan gazilerimizden halen 48 Kıbrıs ve terör gazimiz ve bir tane Kore gazimiz hayatta.

Hükümet Konağı önündeki Atatürk Anıtı’nda düzenlenen Gaziler Gününe gazimizin eşi Saliha Küçük damgasını vurdu.

Törende 25 Ağustos 2020 günü hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisi Abdullah Küçük’ün eşi Saliha Küçük ve kızı Nuray Küçük Öztürk, eşinin madalya, kalpak ve fotoğrafıyla tören  yerine gelerek eşinin adına  etkinliğe katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı yapan, Kıbrıs Gazisi Mithat Caba, “Dünya üzerinde başka bir millet gösterilemez ki Türk ulusu kadar vatani milleti ve üstlendiği görevi uğruna en kıymetli varlığı olan yaşamını seve seve feda etsin. Tarihi şan şeref ve gerçekçi kahramanlık hikayeleri ile dolu olan milletimiz yüreğinde yüce ruhunu inancından vatanına ve milletine olan bağlılığından almıştır. Ulusal bilincimize göre vatanın savunulmasında ya da kutsal değerlerin korunmasında görev başında can vermenin adı şehitlik sağ kalmanın veya malul olmanın adı ise gaziliktir. Şehitlerimizin ve gazilerimizin manevi huzurunda saygı ile eğilir bugün hala aramızda olan tüm şehit yakınlarına ve gazilerimize sevgi ve şükranlarımı sunarım”  şeklinde konuştu.

Kıbrıs Gazisi Abdullah Küçük’ün eşi Saliha Küçük, “Eşim geçen yıl hayatını kaybetti. Onun yerine gaziler gününe ben geldim. Tüm gazilerimizin Gaziler Günü kutlu olsun” diyerek duygularını ifade etti.

Yorum Ekle