Gazetemiz Sahibi Kürşad Günaydın Yerel Medya Toplantısına katıldı

Gazetemiz sahibi S. Kürşad Günaydın, 14 Mart 2017 Salı günü Samsun Sheraton otelinde düzenlenen “Yerel Medya Buluşması” etkinliğine katıldı.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Bakanlığının ortaklaşa düzenlediği ‘Yerel Medya Buluşması’ toplantısında Samsun, Çorum, Amasya ve Sinop illerinde görev yapan 80’den fazla basın mensubu ile bir araya geldi. Bakan Kılıç ülke gündemi hakkında açıklamalarda bulundu.

Samsun Valisi İbrahim Şahin’in de katıldığı toplantıda Bakan Kılıç’tan önce söz alan Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdür Vekili Mücahit Taşkın, toplantıya gelen tüm gazetecilere teşekkür etti.
Hollanda’nın gösterdiği tutumun ve Yahudi belediye başkanının tavrının 2. Dünya Savaşı zamanlarında bile uygulanmadığını ifade eden Bakan Akif Çağatay Kılıç, ‘Cumartesi akşamı Hollanda’da Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımıza karşı gösterilen tutum, hiçbir diplomatik usul ile açıklamaz bir tutumdur. Maalesef, kendi konsolosluğumuz ya da başkonsolosluğumuz olan yere gitmesi engellenmiştir. Bunu yapanlar Hollanda’nın resmi makamlarıdır. Başbakanından tutun aşağıya kadar bu silsile devam etmiştir. Bir de göçmen asıllı belediye başkanı bu işin başını çekti. Hiçbir tavır, yaklaşım, gerekçe ve sebep Türkiye Cumhuriyeti Devleti Bakanı’nın dünyanın neresinde olursa olsun kendi temsilciliğine gitmesine engel konulamayacak bir durumdur. Bu diplomasiyle, hukukla, insan haklarıyla, insan hakları beyannamesiyle açıklamaz. Savaş hukukunda bile yeri yoktur. Bazı benzetmeler yapıldığı zaman da bozuluyorlar. 2. Dünya Savaşı’nda Avrupa’nın ortasında katliamlar yaşanırken, insanlar birbirlerini hunharca ve sadece ırk temelli olarak yok ederken bizim milletimizin temsilcisi olarak büyük elçiliklerimiz birçok Yahudi için sığınma noktası olmuştur, kaçış noktası olmuştur. O zamanlar dahi yapılmayan diplomatik hata, nezaketsizlik bugün yapılmıştır’ diye konuştu.

Yorum Ekle