Amasya İtimat

GARAJ TRAFİĞİ İÇİN ÇÖZÜM ÖNERİSİ..

Taşova Belediye otogarının giriş yolunda park yapmak ve beklemek yasaktır, ters yön girilmez levhaları bulunmasına rağmen her gün otogar girişinde ters yöne girilmekte ve girişe araç park edilmektedir.

Bu sebeple her gün otogar girişinde araç trafiği olmakla beraber Taşova’nın tek ana girişi olan köprüde de trafiğe sebebiyet vermektedir. Ayrıca her gün otogar girişinde araçlar sürtüşmekte ve oluşan sürtüşmelerden dolayı otobüsçüler, minibüsçüler ile ters yöne girip park yasağı olan bölgeye park yapanlar  arasında tartışmalar yaşanmaktadır. Biz her ne kadar durumu zabıta amirlerine, otogar girişinde çalışan çıkış görevlilerine durumu izah etsek de kalıcı bir çözüm bulunamamaktadır. Bu güzergaha kapan konulup park eden araçlara cezai işlem uygulandığı taktirde otogar girişinde ve köprüde araç trafiği sorunu ortadan kalkacaktır.
Sizden bu konuyu gazetenize haber olarak taşımanızı istemekteyiz. Gazetenize haber olarak paylaştığınız taktirde yetkililerin bu konuyu çözüme kavuşturacaklarını düşünmekteyiz.
Melih SoyalFotoğraflar: Ahmet Günaydın

Yorum Ekle