Amasya İtimat

FUAT BURSALI YA TEŞEKKÜRLER

Sayın Fuat Bursalı’ya Taşova’mız adına şükranlarımızı sunarken, sağlıklı bir ömür ve bol kazançlar diliyorum.


 


Merhum eski Taşova belediye başkanımız Süleyman Bursalı’nın oğlu Fuat Bursalı; iş adamı ve Tekva bünyesinde onlarca yüksek okul çocuğumuza burs veren hayırsever mümtaz bir şahsiyettir. Allah kendilerinden razı olsun.


 


Sağlık Meslek Lisesi binasının yapılmasıyla ilgili protokol Amasya Valiliğinde imzalandı. Kaymakamımız, imza töreninde ve öncesindeki yaşanan süreçte Fuat Bursalı ile ilgilenmiş, yaptıklarıyla sorumlu bir mülki amir olduğunu göstermiştir.


 


Kendilerine teşekkürlerimi arz ederken, İl Genel Meclisi üyesi Gönül Hayati Özkan’a da Taşova olarak minnet borcumuz olduğunu ifade etmek istiyorum. En çok emeği geçenin Gönül Hayati beyin olduğunu biliyorum. Sn. Bursalı’yla G. Hayati Özkan’ın herkesin anlayamayacağı nitelikleri olan özel hukukları vardır. Bu özel ilişkileri okul yapımıyla taçlanmıştır.


 


Sn. Fuat Bursalı’nın okul yaptırmayla ilgili karar alma sürecinde adlarını andığım iki yetkilinin çabalarının canlı şahidiyim.


 


Yaşanan bu süreçte ve alınan sonuçta Taşova’mız kazanmıştır.


 


‘SÜLEYMAN BURSALI SAĞLIK MESLEK LİSESİ’ ilçemize hayırlı olsun.


Taşova’da deprem olursa ne yaparız?


 


Gerçekten bu soruyu kendimize ya da yetkililere hangimiz sorduk. Ya da kendi içimizde tartıştık. Öyle sanıyorum ki hiçbirimiz sormamışızdır. Tartışmamışızdır.


 


Geçen hafta Cumartesi günü saat 15 sularında internet kafede Sn. kaymakamımızla yaptığımız sohbette gündemimizde olmadığı halde deprem sonrası Taşova da ne yapılacağı konusunu sohbetin tamda ortasına düştü.


 


Sn. Kaymakamımız Taşova’yla ilgili konuları değerlendirirken, Taşova’da şu an en önemli şeyin, deprem sonrasında olumsuzlukların yaşanmamasıyla ilgili, her an deprem olacakmış gibi organize olmamız hususunda çalışma başlatacağını ifade ettiler.


 


Taşova da her an deprem olabilir mi? Evet..


 


Peki; sonrasında ne olur?


 


Van depreminden sonra yaşananlar fazlasıyla yaşanır.


 


Kriz merkezimiz ve görevlileri var mı?


 


Örneklersek; Deprem gece olursa, elektrikler kesilir. Geceyi aydınlatmak için kaç jeneratörümüz var, varsa kimlerde biliniyor mu, Metal kesiciler, beton kırıcılar, iş makineleri, haberleşme telsizleri, telefonları, depremde ilk yardım da çalışacak sağlıkçılar, yeterli tıbbi malzeme, su, aklınıza ne gelirse var mı? Sorusuna; Belki var diyeceksiniz. Buluruz diyeceksiniz.


 


Eğer önceden organize çalışmamız yoksa, organize olamamışsak var sandığımız her şey yok gibi olacaktır.


 


Kısaca Sn. Kaymakamımızın depremle ilgili tespiti doğrudur. Yapacağı çalışmalarda yanında olmanın öneminin bilincindeyiz.


 


Kaymakamımızın koordinesinde çalışmalara hemen başlanmalıdır. Sanıyorum her Taşovalı kendisine verilen görevi severek kabullenecektir.


 


İdarecilerimiz işlerini yapıyorsa, bizde verilen görevleri yapmalı, sorumluluklarımızın bilincinde olmalıyız.


 


Deprem sonrası için hazırlıklı olmalıyız. Kısa vadede yapılacaklar için yarının geç olmayacağının hesabını hep beraber yapalım…


 


Yapalım ki canlar acımasın, insanlarımız ağlamasın…

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.