Fuat Bursalı Okul açılışı için ilçemize geliyor

Aslen ilçemiz Arpaderesi köyünden Bursalı Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı, eğitim gönüllüsü  iş adamı Fuat Bursalı, annesi Emine Bursalı adına yaptırdığı İmam-Hatip Ortaokulunun açılışı için ilçemize geliyor.
İlçemizde 1973-1977 arası Belediye başkanlığı yapan merhum babası Süleyman Bursalı’nın hatırasına yaptırmış olduğu Taşova Süleyman Bursalı Anadolu Sağlık Meslek Lisesi, resmi ve özel sağlık sektörüne eleman yetiştiriyor.
İş adamı Bursalı, doğduğu yere bu eğitim hizmetlerini yaptığı gibi, Bursa’ya  Nesrin Fuat Bursalı İlkokulu yaptırarak, doyduğu yerde de eğitime katkı sağladı. Yine bu okullarda ve farklı okullarda okuyan ihtiyaç sahibi öğrencilere eğitim bursu vererek eğitime katkılarını sürdürüyor.
24 Eylül 2018 Pazartesi günü annesi merhum Emine Bursalı  İmam-Hatip Ortaokulunu hizmete açacak olan Fuat Bursalı’yı tebrik ediyor, başarılarının devamını temenni ediyoruz.

24 Eylül Pazartesi günü saat 10:00’da saygı duruşu ve İstiklal marşı ile başlayacak tören Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam edecek. İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Hüseyin Güneş’in konuşmasını müteakip hayırsever İş adamı Fuat Bursalı bir konuşma yapacak.

Vali Dr. Osman Varol’un konuşması, plaket ve hediye sunumu, halk oyunları gösterisi, kurban kesimi ve dua sonrası okul açılışı gerçekleştirilecek

Yorum Ekle