FRANSA YÜRÜYÜŞÜ

Ömer CELEP
9 Ocak 2015 günü Fransa’da düzenlenen terör saldırısında 10 kişi öldürülmüştü. Olaya tepki çığ gibi büyüdü. Başta Türkiye olmak üzere ABD den Avrupa’ya kadar modern dünyanın utanmaz yüzleri ayağa kalktı. Yer yerinden oynadı. Bu gün bütün liderlerin de katılacağı bir tepki yürüyüşü düzenlendi.
Terör konusun en acı faturalarını ödeyen Türkiye de bu protesto yürüyüşünde yer aldı. Bence gitmemeliydi, katılmamalıydı, Avrupa’yı utanmaz yüzüyle baş başa bırakmalıydı. Çünkü bizim Başbağlar’da, Uludere’de ve daha onlarca katliam gibi terör eylemlerine bütün Avrupa ülkeleri, taziye mesajı bile yayınlamamıştı. Bu gün (11 ocak 2015) Nijerya’da düzenlenen canlı bomba eyleminde 20 kişi öldü, 18 yaralı var. Duyan, tepki gösteren birisi var mı?
Pakistan’da bir eylemde üç yüz öğrenci katlediliyor, Çin’de Uygur Türklerine karşı adeta soy kırım uygulanıyor, duyan tepki gösteren var mı? Diğer olayları saymıyoruz. Bir eylemde onlarca, kimi zaman yüzlerce insan öldürülüyor, milyonlar göçe zorlanıyor acısını duyan kaç Avrupa ülkesi var?
Türkiye artık içine düştüğü aşağılık kompleksinden kurtulmalı, Avrupa tezgahında iplik dokuma aptallığından çıkmalıdır. Biz Müslüman olarak katledilen her candan acı duyarız ama karşımızdakinin de ağlamasa bile üzülmesini olsun beklemek hakkımız olduğunu düşünüyoruz.
Eski tabirle ve bütün içtenliğimizle sesleniyoruz. Ey ahali!…
Duyduk duymadık demeyin!…
Avrupalının bize bakışı, bıçak masatlayan kasabın danaya bakışından farksızdır!…
Avrupalının gözüne girmek için, bütün camileri yaksak, bütün Kur’an sayfalarını (haşa) yırtsak, bütün kültürümüzü çöpe atsak biz onların gözünde hala Osmanlıyız!..
Başımızdaki sarığı, sırtımızdaki abayı, dudağımızdaki bıyığı, yüzümüzdeki sakalı el hasıl benliğimize ait neyimiz varsa hepsini atsak, hepsinden geçsek Avrupalının gözünde hala “pis Türk”, ortaçağ hayranı “Müslümanız.”
Bu ülkeyi ve bu milleti yöneten ve yönetmeye talip olan ey sözüm ona aydınlar!..
Artık aklınızı başınıza bari Allah için alın!
Bir de mensubu olduğu millet efradını her gün kimilerinin kimlik arayışı içinde, kimilerinin; Allah adına öldürme alçaklığı içine düşen, sözüm ona cennet arayışıyla her gün cinayetler işleyen, terör çeteleri için de elbette sözümüz vardır.
Artık bırakın elinizde pusulayla cennet arama gangsterliğini. Bırakın, etnik kökeninizi kurtarıyoruz adı altında içine düştüğünüz cinayet çeteliğini…
Bırakın ey Müslümanlar, derinizden çarık çıkaran cemek sakallı Arap şeyhlerinin, ülkesini pespaye tavrını artık görün. Bulduğu her petrol kuyusuna “devlet kurduğu” palavrasıyla soy saltanatı süren İslam adına Müslümanlara zulmeden adi iktidar cellatlarının alçaklıklarını artık görün, görün!
Koca bir İslam coğrafyasında iki yüz yıldır akan kanla neyi çözdünüz? Sorun üretmenin dışında hangi sorunu bitirdiniz?
Boşuna boğuşuyorsunuz. Siz boğuşurken eve hırsız giriyor haberiniz olsun!

YORUMA KAPALI

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.