Feng Shui Ev Dekorasyonu Nedir? Nasıl Olmalıdır?

Feng shui, elementler arasında denge ve uyumu yakalamaya çalışan eski bir Çin felsefesidir. Feng shui birleştirme işlemini yaparak, batı tasarım konfor ya da estetik ilkelerinin ötesine geçer. Bunun gibi pozitif enerji akışı sağlayarak, fiziksel ve zihinsel sağlığın yanı sıra sağlıklı ilişkilere de vurgu yapar.

Çoğunlukla eşyaları yerleştirme sanatı olarak bilinen feng shui, en basit ifadesiyle enerjiyi optimize edebilmek için farklı eşyaları belli bir kritere göre yerleştirme ile ilgilidir.

Feng Shui Öğeleri Nelerdir?

Ahşap, metal, toprak, su ve ateş gibi beş temel unsuru vardır.

Ahşap: Büyümeyi ve canlılığı sembolize eder. Ahşap mobilyalardan oluşan eşyaları alanınıza yerleştirmek kişisel gelişimi temsil eder. Bitkiler ve ahşap eşyalar bu öğeyi eklemenin en basit yoludur.

Metal: Metaller, mantık ve zekayı temsil eder. Bilgiyi ve zihinsel gücü destekler. Bu öğeyi metal çerçeveler ya da aksesuarlar ile ekleyebilirsiniz.

Toprak: Kararlılığı ve dengeyi temsil eden toprak, sağlamlaştırmaya yardımcı olur. Manzara görüntüleri, kristaller ve topraktan yapılan eşyalar ile tamamlayabilirsiniz.

Su: Bilgelik ve durgunluğun sembolü olan su, netlik ve rahatlamaya yardımcı olur. Aynalar, yansıtıcı yüzeyler ya da akvaryumlar su elementini ortamınıza eklemenin yollarından biridir.

Ateş: Ateş, tutku ve enerjiyi ifade eder. Dönüşüm ve genişlemenin temsilcisidir. Alanınızı ateş ile genişletmek için mum yakabilir ya da kırmızı nesneler kullanabilirsiniz.

Evinizi Bölümlere Ayırın 

Bu dekorasyonu yaratmanın en önemli amacı, evinizde iyi enerjinin akışına izin vermektir. Mobilyalarınızı altındaki eşyalar, aşırı yüklenmiş kitaplıklar ve dolaplar akışı engeller.Bu dekorasyon için  yatak odası takımı dolaplarını ve dağınık görünen yerleri temizlemek gerekir.

Hava ve Işık Ortamı Oluşturun

Evde sürekli enerji akışını sağlamak için hava ve ışık hareket etmelidir. Hava akışı sağlamak için pencerelerinizi açın ve tüm aynaları kullanarak ışık hareketini en üst düzeyine çıkarın.

Mobilya seçenekleri için https://www.wehomy.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Yorum Ekle