Amasya İtimat

EVDE HÜSRAN…

Haber Ömer Gürer-Almanya
30 Ekim 2022 günü saat 14.00’de kendi sahasında lig lideri BV Garrel’i misafir eden Almanya Bezirksliga Ekibimiz SV Amasyaspor Lohne hüsrana uğradı.

Maçın ilk yarısı başa baş bir mücadele ile geçerken iki tarafta bulduğu pozisyonları gole çeviremeyince 0-0 berabere soyunma odasına gidildi.

İkinci yarının hemen başında 48 ve 50. dakikalarda kalesinde iki gole Amasyaspor engel olamadı ve 0-2 yenik duruma düştü. Bu dakikadan sonra atak oynayan Amasya 58. dakikada bir gol daha yedi durum 0-3 oldu. Oyunda rotasyonu kaybeden Amasya bulduğu bir penaltıyı da gole çeviremeyince 65. dakikada kalesinde bir gole daha engel olamadı durum 0-4 e geldi. Hemen anında 67. dakikada Alper durumu 1-4 getirdi. Maç bu skorla lidere selam durarak bitti.

Bu maçta ayrı bir üzüntümüz daha oldu tarifsiz bir acı yaşayan Solingen katliamı mağduru Mevlüde Genç annenin vefat etmiş olduğunu öğrendik hepimizin başı sağolsun. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun, ırkçılıkla mücadelede “iyi insan“ olun temennisiyle hep bu yolla insanların barış içinde yaşamasını isteyen bir insandı. Saygı ile anıyoruz, rahat uyu güzel insan…

Yorum Ekle