Amasya İtimat

ETKİNLİK GÖZYAŞLARI ARASINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Taşova Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği  ”Taşova Şehit ve Gazilerini Hatıraları ile Anıyor” isimli projesi  İçişleri Bakanlığınca  kabul görmüştü.
İlçemizde 29 terör Şehidi ve 6 terör gazisi olup Taşova Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma Derneği TAŞSOY Derneği   proje kapsamında Şehitlerimizin ve gazilerimizin şanlı hayat hikayelerini anlatan altı bölümden oluşan belgesel film çekimi hazırlandı.
Proje kapsamında 250 adet kitap basılıp 40 adet barkotlu quart plaket ve Şehit ve Gazilerimizin özel eşyalarının sergileneceği 30 adet dolap yapıldı.
Proje çerçevesinde ilk toplantı 9 Mayıs 2022 Pazartesi saat 14.00’de Amasya Belediyesi Şehzade salonunda gerçekleştirildi.
Amasya Valisi Mustafa Masatlı, TAŞSOY Başkanı Kazım Özdemir ve Proje Koordinatörü Yusuf Yücel’in birer konuşma yaptığı etkinlikte plaket töreni yapıldı. Programın sunumu Osman Duman yaparken, Gökdeniz Temur’un okuduğu şiir şehit yakınları ve katılımcıları ağlattı.
Üç etap halindeki programın İkinci toplantısı 11 Mayıs Çarşamba günü Ankara Sincan Belediyesi Lale salonunda saat 14.00’de, son toplantı ise 13 Mayıs Cuma günü  Taşova Meslek Yüksek Okulu Konferans salonunda saat 14.00’de  gösterime sunulacak.

Yorum Ekle