Amasya İtimat

ESNAFLAR İÇİN ORTAK KULLANIM ATÖLYESİ TOPLANTISI

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı sorumluluğunda  Avrupa Birliği tarafından  finanse edilen  5.5 milyon Euro’luk  esnaf ve sanatkarlarımıza yönelik Amasya Küçük Sanayi sitesinde inşaatı süren en büyük yatırım olan  Ortak Kullanım  Atölyesi  ve KOBİ  İş Geliştirme  Merkezi hakkında bilgilendirme toplantısı 7 Aralık 2016 Çarşamba günü Müftülük toplantı salonunda yapıldı.

Amasya  İl merkezi ve ilçelerinde  ahşap ve ahşap ürünleri  ile  mobilya ve otomotiv sektöründe mal ve hizmet üretimi yapan  300 adet  KOBİ  esnafının satın alamadıkları üstün teknoloji makinelerinden oluşan  Ortak Kullanım Atölyesi ve İş Geliştirme merkezi  ile ilgili  ilçemiz sanayi esnafı ile  bilgilendirme toplantısında; Ortaklaşa Kullanım Atölyesinden sadece esnafın faydalanacağı  ve iş yerinde  yapamadığı teknolojik  işleri burada teknolojik  makinelerle gerçekleştirileceği  bilgileri verildi.

Toplantıda; Proje tamamlandığında  KOBİ ve küçük işletmelerin maliyeti % 20 düşürülerek, üretimin  %30 artacağı vurgulandı. Böylelikle, Pazar payının artacağı ve iş kaybının önleneceği  açıklandı. Taşova  sanayi esnafının bilgilendirildiği toplantıya; Amasya Kobi Seri Üretim Destekleme ve Geliştirme Eğitim Merkezi   (AKÜDGEM)  Proje Koordinatörü  Aytül Sanan,   GOPA  Danışmanlık  Takım Lideri  Paul Ravn  Jepsen, GOPA  Kilit Uzmanı  Murat Gümüş, Proje Asistanı Ezgi Karayazı   katıldı. Takım Lideri Jepsen‘in proje ile ilgili açıklamalarını  Murat Gümüş tercüme ederek  esnaf  bilgilendirildi.

Jepsen;”Projede teknik uzmanlar sizleri bilgilendirecek ve bu makineleri nasıl kullanacağınızı öğretecek. Aynı zamanda iş yetiştirme merkezimizde sizin işinizi nasıl büyüteceğiniz hakkında yardımcı olacak. Para harcamadan, hiçbir yatırım yapmadan kullanma şansına kavuşacaksınız. Buradaki makine  ekipmanlarına para ayırmanıza gerek olmayacak. Bu makinelere ne zaman ihtiyaç duyarsanız o zaman kullanacaksınız. Bu da yatırım maliyetiniz sıfır yapacaktır. “ dedi_mg_8644 _mg_8646 _mg_8649 _mg_8650 _mg_8651 _mg_8653 img_8648

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.