Amasya İtimat

ESNAF SANATKARLAR ODASI KONGRESİ YAPILDI

Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanlığı (TESOB)’un olağan genel kurul toplantısı 6 Ocak 2018 Cumartesi günü gerçekleştirildi.

Belediye Düğün salonunda saat 11.00’de başlayan genel kurul için önce divan heyeti oluşturuldu. Divan başkanlığına verilen önerge üzerine, Amasya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Birliği Başkanı İsa Köse getirilirken, Başkan vekilliğine, Aydın Bozkurt, katip üyeliklere: Yalçın Çelik, Erkan Kaplan ve Ahmet Özel getirildiler. TESOB Başkanı Süleyman Torun’un açış konuşmasından sonra saygı duruşu ve İstiklal marşı okundu. Gündem maddelerinin okunup ibra edilmesinden sonra Başkan adayı Mustafa Kanbolat bir konuşma yaptı.

İki ayrı listenin yarıştığı kongrede seçimlere geçildi.

639 üyeden seçime katılan 579 üye oy kullanırken, 9 oy geçersiz sayıldı. 570 geçerli oyun 354’ini alan Süleyman Torun yeniden Taşova Esnaf ve sanatkarlar Odası başkanlığına seçilirken Mustafa Kanbolat 216 oy aldı.

Yönetim kurulu asıl üyeliklerine; Enver Yersel, Mahmut Temiz, İlhan Kaşık, Yusuf Sümen, Mehmet Kamadan ve Yusuf Yücel seçilirken, Denetim kurulu asıl üyeliklerine; Uğur Kara, Mesut Dertli ve Mustafa Eren seçildiler

Yorum Ekle