Amasya İtimat

ESNAF KEFALET TÖRENLE HİZMETE GİRDİ

579 üyesi bulunan İlçemiz Sınırlı Sorumlu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi 30 Ocak 2016 Cumartesi günü düzenlenen törenle yeni hizmet binasına taşındı.

Açılış törenine; TESKOMB Çorum 10. Bölge Birlik Başkanı Vedat Canbek, Belediye Başkanı Bayram Öztürk, Tokat Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Hamdi Aydoğan, Amasya, Merzifon ve çevre ilçelerden gelen esnaf kuruluş başkan ve yönetim kurulu üyeleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluş temsilcileri ile çok sayıda esnaf ile basın mensupları katıldı.

Uluköy caddesinde saat 11.00’de başlayan törende bir konuşma yapan   Belediye Başkanı Bayram Öztürk, yapacakları hizmetlerle Taşova’yı geliştirmek istediklerini söyledi.

Ticaretin ekonomik açıdan önemine vurgu yapan Öztürk, “Bir ilçenin bir ülkenin ekonomisinin gelişmesi adına en önemli itici güçlerden bir ticarettir. Biz birlikte yapacağımız hamlelerle hem ilçemizi hem ülkemizi geliştirmek adına güzel hizmetlerde bulunmayı hedefliyoruz. Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi ilçemizde esnafın gelişmesi tezgahının dolması ilerlemesi adına verdiği hizmetler ortada” şeklinde konuştu.

Taşova Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifi Başkanı Turgut Çelik ise amaçlarının hizmet olduğunu belirterek, “Görevimi sekiz yıldır sürdürüyorum. Biz geldiğimizde 2 milyon borcumuz vardı ve biz bu borçların tamamını ödedik. Biz 45 yıllık bir kooperatifiz ve bu zamana kadar hep kiracı olduk. Yönetim kurulu kararı ile yeni bir hizmet binası yapmaya karar verdik ve Kooperatif olarak 225 metrekare alan üzerine beş katlı yeni bir hizmet binası yaptık” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından açılışı yapılan hizmet binası davetliler tarafından gezildi.esnaf koop 006 esnaf koop 007 esnaf koop 008

esnaf koop 003 esnaf koop 004 esnaf koop 011 esnaf koop 013 esnaf koop 018 esnaf koop 020

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.