Amasya İtimat

EŞKIYALIĞIN DA ŞEREFİ VARDIR. MODERN EŞKIYALAR.

Ahmet Şimşek

Evvel zaman içinde yoldan bir kervan geçiyormuş. Eşkıya diye tabir edilen bir gurup kanunsuz insanların malına canına zarar veren canilerin toplanıp yol kestiği bir bölgeye yanaşan kervana soygun yapmak üzere eşkıyalar tarafından hazırlık yapılır. Eşkiya başı yüksekçe bir yere çıkar adamlarını izlemeye başlar. Eşkıyalar kervanı durdurur. İçlerinden biri canınızı korumak için neyiniz varsa verin, yoksa canınızdan olacaksınız der. Etrafındaki canileri gören kervan ve kervancı başı ellerinde avucunda ne varsa verir. Verecek başka bir şeyleri kalmamıştır. Aç gözlü cani eşkıya; iman Kur’ an bilmeyen Allah korkusu olmayan, eşkiya kervancıdan alacağı kalmayınca doymaz, derki ceketini çıkar, pantolonunu çıkar, yetmez, gömleğini çıkar, atletini çıkar, üzerinde kervancının özür dileyerek zikrettiğim alt iç çamaşırını çıkar der. Bu olayı yukarıdan seyreden Eşkıya başı dayanamaz ve ayağa kalkar kendi adamı eşkıyaya nişan alır alnından vurur. Seslenir insafsız insan EŞKIYALIĞINDA bir şerefi vardır. Belden aşağı vurulmaz der. Etrafta bir sessizlik, bu olay diyardan diyara, yayılır.
Şimdi bu hikaye yaşanmış bir hikayedir. Üzerine yorum yapmak, hatta sayfalarca yorum ve yazı yazmak, birilerine gönderme yapmak, belki bu dünyadaki azgınlıkları, belden aşağı vuran, insanları mağdur eden, devlet malı yiyen, birbirine haklılık maskesi altında haksızlık yapanları yola getirmek için yapılan çabalar işe yarasa da yapmamak daha iyidir. Sebebi ise dünya imtihan dünyasıdır. Herkes bu dünyada yaptığının cezasını hafif ödeyecekler, kendine göre adaleti sağlamak için adaletsizlik yapmaya devam edeceklerdir. Ama unuttukları bir şey vardır gerçek adalet ebedi alemde yerine getirilecektir. Allah’ ın adaleti milim şaşmayacaktır. Mahkeme-i Kübra’ da yargılanacaklardır. Belki de Allah’ u alem büyük suçlar büyük mahkemelerde yargılanacaktır. Cezası da üç beş TL veya üç beş sene dünya Mapushanelerinde ceza çekmek yerine ebedi alemdeki Cennet ve cehennem denilen ceza hanelerde bedelini ödeyeceklerdir.
Dünya daki eli kolu uzun olduğunu, her şeye gücü yetenler her türlü insafsızlığı fütursuzca yapmaya devam edin. Bir dakika düşünmeyin. Şikayetler, ispiyonlar, yalan yanlış hesap içinde olanlar, insanların canını yaktıklarını sananlar. Yanıldınız hiç bir şey yapamadınız Sadece cehennemdeki ateşinizi harladınız. Sizin canınızın ne kadar yanacağınızın hesabını sakın yapmayın. Unutmayın EŞKIYA’lığında bir şerefi vardır. (Nokta)

Yorum Ekle