Eski Sanayi Köprümüzün Yıkımı Devam Ediyor.

Karayolları Samsun 7. Bölge Müdürlüğünce yaptırılacak olan ve Doğu mahallesiyle Sanayi mahallesini bağlayacak Sanayi Köprüsü inşaatına İhaleyi alan yüklenici firma  başlanıldı.
Konuyla ilgili Belediye Başkanı Bayram Öztürk tarafından bir açıklama yapıldı:
’20 yılı aşkın süredir ilçemiz sanayi mahallesi ve doğu mahallesini birbirine bağlayan ve şimdiye kadar ilçemiz şehir içi ulaşımında önemli bir hizmet görmüş olan ancak, her iki mahalle ve şehir merkezindeki yoğunlukla birlikte mevcut yapısı ve tonaj kapasitesi itibariyle hizmet veremeyecek duruma gelmiş olan sanayi köprümüzün, yıkım işlemlerine başlandı ve hızlı bir şekilde devam ediyor.
Yıkım işlemlerinin tamamlanmasının ardından, mevcut köprüden daha geniş ve kapasitesi yüksek aynı zamanda her iki yönlü yaya geçitleri olan köprünün inşaasına yüklenici firma tarafından hemen başlanacaktır.
Şimdiye kadar hizmet vermiş olan köprümüzün inşaasında emeği ve katkısı olan dönemin idareci ve personellerine teşekkür ederken, yeni köprümüzün projelendirilmesi, kabulü, kaynak temini ve yapımında olurları, destekleri için başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sayın Ulaştırma Bakanımız ve Milletvekillerimize ,Başkanlarımıza ve değerli yetkililerimize şükranlarımızı arz ediyoruz.
Hızlı bir şekilde yapımının tamamlanması hedeflenen köprümüzün inşaatı süresince Adnan Menderes köprüsü üzerinde oluşacak olan yoğunluk ve dolayısıyla ilçemiz esnaflarının ve halkımızın göstereceği anlayış ve duyarlılıktan dolayı minnettarlığımızı sunuyoruz.”

Yorum Ekle