Amasya İtimat

Eski Milletvekili de katıldı, GÖNÜL DOSTLARI BİRLİKTE İFTAR AÇTILAR…

Amasya merkez ve ilçelerine bağlı köyler içerisinde en fazla iftar yemeği verilen Taşovamızda Çambükü köyü (Mehellibükü) köyünde ilk kez iftar yemeği organizasyonu 2023 yılında başlatılmıştı.

31 Mart Cuma Ramazan ayının dokuzuncu günü Çambükü köyünde verilen iftar yemeğine; tarım alanlarının kısıtlanması noktasında kendilerini yalnız bırakmayarak destek veren Adalet ve Kalkınma Partisinden 2007-2015 arası 2 dönem milletvekiliği  yapan Dr. Avni Erdemir, Amasya Gelecek Partisi İl Başkanı Ali Kurt ve yönetimi ile İl Genel Meclisi önceki üyesi Gönül Hayati Özkan katıldılar.

Çambükü köyü  Platformu adına Yalçın Bolat konu ile ilgili bir açıklama yaptı:

“Çambükü köylüleri olarak ilk defa vermiş olduğumuz iftar yemeğinde, ilk günden bu yana her geçen gün daha da çoğalmaya devam ediyoruz. Soframız bereketlendi, yemeklerimiz lezzetlendi. Davetli, davetsiz sivil halk,siyasi parti temsilcileri, çevre köy ve ilçe ve ilden dahi gelen dostlarımızla birlikte ramazan ayının manevi duygusunu hep birlikte alıyoruz. Başlangıçta küçük bir köy olmamız sebebi ile iftar yemeği etkinliği için bismillah diyerek kolları sıvadık acaba kaç gün yemek verebiliriz diye düşünürken, bu gün bütün günlerimizi doldurduk çık şükür. Özellikle köy halkının yanı  sıra gurbette yaşayan gençlerimiz de bu etkinliğe katılıp, günübirlik gelerek iştirak ettiler. Malumu olduğu üzere Çambükü köyüne bir  OSB yapılmak istenmiş halk buna karşı çıkarak yerinin yanlışlığı konusunda itirazlar, davalar açmış  ve çok kez iş makinaları ile birlikte gelen asker ve polisle bizleri karşı karşıya getirmek istemişler, köylü bu durumlardan çok rahatsızlık ve üzüntü duymuştu.
Ülkemizin herbir köşesinden duyarlı vatandaşlar,köylünün bu şekilde baskı ve zorlamayla topraklarının elinden alınmak istemesine sessiz kalmayarak yerelde, ulusalda  gazetelerde, çeşitli yurt içi ve yurt dışı medya ve televizyonlara, tv programlarına günlerce konu olmuş, bunun neticesinde İstinaf  Mahkemesince yürütmeyi durdurma alınarak çok şükür yanlıştan dönülmüştü.
Akabinde maalesef ülkemizin 11 vilayetinde yaşanan depremin ardındanda ne yapabiliriz diye acil toplanıp bir çok mecrada yardımlar yaparak ardından depremde hayatını kaybeden vatandaşlar için köyümüzde mevlit yemeği verip Kur’an okutup, gıyabi cenaze namazı kılmıştık.
Allah bizlere birdaha böyle acılar göstermesin inşallah. Çambükü köylüleri ramazan ayı boyunca da yapmış olduğu iftar yemeği programı ile bütün dostlarımıza çağrıda bulunmuş, soframızın Halil İbrahim sofrası olduğunu duyurmuştuk. Geldiğimiz son nokta itibari ile bizi yalnız bırakmayan davetimize icabet eden tüm dostlarımıza sonzuz teşekkür ediyoruz. “Nerede o eski ramazanlar” demediğimiz bir ramazan ayı kutluyoruz. birlikte.Arkasından bayram sabahı vermeyi planladığımız kahvaltı ile inşallah ramazan ı en güzel bir biçimde sonlandırmış olacağız.Her daim yanımızda bulunan dostlarımızla şeker tadında bir ramazan geçirmiş olacağız.”

Yorum Ekle