Amasya İtimat

ESKİ KOMŞUM….

    Yemişhen mahallesi  Kayalar Caddesinde bir vakit ikamet eden eski komşularımızdan Ayşe Teyzenin oğlu Süleyman Önal’ı sanırım çoğunuz hatırlamışsınızdır..

    Kendisi, Konya’da ikamet etsede,  devamlı olarak Taşova sitelerine yorum yazan, Taşova ile yatıp kalkan TAŞOVA SEVDALISIDIR  ESKİ KOMŞUMUZ  SÜLEYMAN……

    Eski dostlarını, komşularını   arar,  onların hal ve hatırlarını sorar. Yine bir eski komşusuyla yaptığı telefon konuşmasında, haftalardır yer değiştirmeden duran STRES başlıklı yazıma istinaden; “Hasan Ağbim  stres içinde herhalde, baksana yazı bile yazamıyor ”  diye de söyleniyormuş….. 

    Nasıl ?  stres içinde olmayayım….Süleymanım..  Son günlerde vukû bulan onca olaylardan (GAZZE, ERGENEKON DAVASI , EKONOMİK KRİZ, YEREL SEÇİMLER vs.) kendimi alıpta,  bir türlü yazı yazma ortamını yaratamadım..kendime…

    İsrail’in  GAZZE’DE  FİLİSTİNLİ’LERE  karşı  yapmış olduğu  katliama seyirci kalan,  DÜNYA devletlerinin  kayıtsızlığı karşısında insanlığımdan utandığım için yazı yazmaya bile cesaret edemedim.

    Gazze’de, İNSANLIK ÖLÜYOR. Kadın-çoluk-çocuk katlediliyor. Bizim Reyting canavarı  TV  lerde ise; sanki hiç bir şey olmamışcasına  halâ vur patlasın-çal oynasın.. 

    Hele bir YEMEKTEYİZ  programına denk geldim. Evlere şenlik..  Adamlar; ev sahibinin yüzüne başka, ardından başka türlü konuşuyorlar..  Eğlence programları ise kırıla gidiyor…

    Ne oldu ?  Bizlere …  bu tür programlarla halka verilen mesaj nedir?  İkiyüzlülüğü teşvikmi?  Bizim insanlık anlayışımıza, Türk insanın örf-adetlerine bir sabotaj mı ?  söz konusu

     Nasıl da kültürel erozyonla  yok olup gidiyor değerlerimiz…..

    Bu kadar kendisi ile uğraşılan, içerden ve dışardan yıkılması için çaba gösterilen    başka bir ülkenin varlığından söz edilebilirmi ?    

    Acaba?  Dünyada MÜSLÜMAN olmak ve MÜSLÜMAN olarak doğmak  suçmu?  sayılır oldu!   Yeryüzünde…

    Soruyorum..!   Filistinliler; Hiristiyan bir kavme mensup olsalardı!    Acaba?  ABD ve AB  ÜLKELERİ;   GAZZEDE hüküm süren katliama  seyirci kalırlarmıydı ?    BM  gözetiminde Barış gücü çoktan GAZZE’de yerini  almaz mıydı?

    İşte; SÜLEYMANIM  ben; bu  iki yüzlü  devlet adamlarına kızdığımdan  ve çaresizliğimden dolayı yazıları yazamadım.. 

    SELAM OLSUN…. İSRAİL BÜYÜKELÇİLİKLERİNİ KAPATANLARA, ABD VE İSRAİL MENŞEİLİ MALLARI BOYKOT EDİP EVİNE SOKMAYANLARA…..

     SELAM OLSUN   YERLİ MALI KULLANANLARA…..

    Sadece,  Türkiye Başbakanının ve Diğer parti liderlerimizin  yapılan saldırılara karşı sert çıkışları; belkide bizim için bir teselli olarak kalacak….

    Bu sert  çıkışın ardından Filistinliler; Müslüman ülkeler içinde en çok bize güvenselerde,  ateşkes için FRANSA VE MISIR devreye girerek, bizim bu olayın dışında kalmamızı sağlayan bir dış politika izlemişlerdir…Buna rağmen Mısırdaki barış görüşme masasında, ülkemiz Cumhurbaşkanı nezdinde yerini almış ve ateşkesin gerçekleşmesinde etkili olmuştur..
    TÜRKİYE; İsrail katliamına karşı  tek vücut olmuştur.. İşte; burdaki dik ve onurlu  duruşumuzu  da her alanda göstermemiz gerekir…..

    İşte, Süleymanım biliyorsun…Bunca sıkıntı içinde birde ülkemizde yapılacak olan, yerel seçimler var…gündemimizde…..

    Bu arada,  yerel seçimler iyiden iyiye yaklaşıyor.. Bu seçimlerde tüm seçmenlerin  sağ duyulu bir şekilde seçimlerin üstesinden geleceğinden ise,  asla şüphemiz yok..

    Bazı sitelerde,  tahrik edici yorumların olmasına fazla kulak asmayınız.  Benim Taşova’lım; onların seçim heyecanıyla yazıldığını çok iyi bilir..Yorumların birkısmında da zaten mizah kokuyor.. Belediye Başkan adayları ise; iyiden iyiye şekillendi.  CHP den Osman Gürer, MHP den Emin Aydın,    Ak parti den Özgür  Özdemir,     DSP den Gülhanım Çakırtaş  aday olarak karşımıza çıkacaklar….  Bu arada,  Belediye başkanımız; Mustafa Korkmaz’ın  adaylığını ise resmi olarak açıklaması bekleniyor….

     Adayların hepsini de yakından tanırım. Her biri benim için olduğu kadar  Taşova için bir değer ifade etmektedir.. Her biri ile yakın dostluğum vardır. Her biri Taşova’ya hizmet  için yola çıkmıştır..  Kim seçilirse seçilsin, elbette Demokrasi kazanacaktır. Taşova kazanacaktır.. Bu seçimlerde Taşova’lı seçmenin ne denli bilinçli hareket ettiğini ise  zaman gösterecektir. Adayların çokluğu, seçmenlerin yorumu da zaten seçmenin ne denli bilinçlendiğini  gösteriyor.   Çaydibi‘nin seçimde belirleyici olacağını ise; hiç akıldan çıkarmamak gerekir.. Ne olursa, olsun sonuçta; TAŞOVA’NIN KAZANACAĞINDAN ise HİÇ KİMSENİN ŞÜPHESİ OLMASIN…

    En çok dikkatimi çeken husus ise;  Uluköy‘de belediye başkan adayları  ve Taşova’daki mahallelere hizmet için kolları sıvayan muhtar aday sayısının çokluğu….  İşte;  gerçek demokrasi bu… 

    Özellikle,   Muhtarlık yarışında aday  enflasyonu var..  Bu seçim ; bence çok renkli ve heyecanlı geçecek….  Tüm muhtar adaylarına da başarılar…

    Taşova’lı kardeşlerime benim bir de ilginç teklifim olacak… Kim? kazanırsa kazansın. Demokrasi kazansın diyerek,  seçim sonrası DENEPAZARI  MEYDANINDA bir araya gelip, seçilen  kardeşlerimizi    tebrik etmek için birde kutlama programı düzenleyelim..

    Bu şekilde  geçmişten gelen  kırgınlık, dargınlık, ayrılık, gayrılıklar da  son bulsun…  Türkiye tarihinde bir ilki de biz başlatmış olalım…. TAŞOVA  için ve Taşova’nın geleceği için hep birlikte el-ele verip,  Demokrasi dersi verelim. Cümle aleme….

   Ya, işte eski komşum SÜLEYMAN kardeşim;…. stresten yazamayan Hasan ağabeyinin de  çenesi düştü yine…

   Herkese sağlıklı ve mutlu günler dileyerek,  ÜLKEM İNSANLARINA  da en derin muhabbetlerimi sunuyorum

NOT: ŞAHİN CANİK ÖĞRETMENİME ALLAHTAN RAHMET-YAKINLARINA

VE EĞİTİM CAMİASINA DA SABIRLAR DİLİYORUM..

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.