ESENÇAY ORTAOKULU İL ÜÇÜNCÜSÜ OLDU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yürütülen ‘Sıfır Atık’ projesi kapsamında öğrencilere atık pil toplama alışkanlığı kazandırmak amacıyla düzenlenen ve Amasya’da başlatılan kampanya sonucu ilk 3 sırada yer alan Akşemsettin İlkokulu, Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile ilçemiz Esençay Ortaokulu öğrencileri okul yöneticilerine ödüllerini, Vali Dr. Osman Varol, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Ahmet Özkan Kaya, İl Müdür Yardımcısı Osman Tok ve Şube Müdürü Sevim Söküt’den aldılar.

90 kilogram atık pil toplayan Akşemsettin İlkokulu, 67,4 kilogram atık pil toplayan Sabuncuoğlu Şerefeddin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile 32 kilogram atık pil toplayan Esençay Ortaokulu öğrencilerini tebrik eden Vali Varol, çevreye duyarlılığının gelişmesinde öğrencilerin bilinçlendirilmesinin önemini belirtti.

Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği İktisadi İşletmesi (TAP) ile birlikte sürdürülen kampanya kapsamında atık pillerin kaynağında ayrı toplanarak çevreye zarar vermeyecek şekilde bertaraf edilmesi konusunda yapılan çalışmalar il genelinde devam ediyor.

Yorum Ekle