Engelsiz Yazar Ömer Faruk 15.000 TL Kazandı.

Atv ekranlarında yayınlanan ve Kenan İmirzalıoğlu’nun sunduğu Kim Milyoner olmak ister isimli fenomen yarışma programında Amasya adına sürprizler vardı.

Dün yayınlanan yeni bölümde konuk olan Amasyalı engel tanımayan genç şair Ömer Faruk Morkoç son joker hakkını yine Amasyalı yazar Kasım Alper Özdemir’i bağlatarak 15.000 tl lik hediyeyi kazandı.

Sosyal medyada yorum ve paylaşımların bolca yapıldığı programa bağlanan İyilik Hareketi Derneği Başkanı Kasım Alper Özdemir; böyle güzel ve anlamlı bir iyiliğe bir nebzede olsa katkıda bulunabilmek benim için de ayrı bir onur oldu.

Düşünün biz telefonda bile heyecanlandık. En büyük tebriği ise yedi yaşında Amasya’da kendisine çarpan bir aracın sonrasında ayaklarını kullanamayan ama bu hayata dair umutlarını kaybetmeyen bir şiir ve gönül insanı olan Ömer Faruk Morkoç kardeşimiz hak ediyor.

Onun kutlu yürüyüşünde beş yıldır ona yolbaşcı olmaya çalışmak bizler içinde güzel bir duygu.

O kitaplarıyla şiirlerle hayata sımsıkı tutunan bir hemşehrimiz. Amasyalı siyasiler ve bürokrasi ona inşallah sahip çıkar ve tedavisi de daha bir hızla devam eder; dedi.

20 yaşındaki Ömer Faruk Morkoç ise programa davet edenlere ve ünlü oyuncu Kenan İmirzalioğlu’na da ilgisi için teşekkür ederek engelsiz bir dünya için mücadele ettiğini söyledi.

Yorum Ekle