EMİNE HANIM’DAN DESTEK BEKLİYORLAR…

İlçemize bağlı Çambükü (Mehellibükü) köylülerinin tarım üretim alanlarının iyice daraltılacak olması nedeniyle organize sanayi bölgesinin başka bir yöreye yapılmasını istiyorlar.

25 Eylül 2022 Pazar günü yapılan muhtarlık seçiminde ilçemizin ilk kadın muhtarı seçilen Fatma Celep, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’dan destek istedi.

Köy muhtarı Celep, Emine Erdoğan’ın “Atalık Tohum” konusunda ne derece hassas olduklarını bildiklerini ifade ederek, “Bizler yıllardır Çambükü  köyünün üretici emektar kadınları olarak, ‘Atalık Çiçek Bamyası’ üreterek hem geçmişimizi yaşatmak, hem de gelecek  nesillere örnek olmak istiyoruz. Emine Hanım, lütfen bu çaresizlik içinde haykırışımızı duyun, bizlere, ‘’Atalık Tohumlarımıza’’ bu ülkenin üretici çiftçi kadınlarına, topraklarımıza sahip çıkın” dedi.

Çambükü Muhtarı Celep, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’dan destek talebinde bulunarak devamla şunları kaydetti:

“Çambükü  Muhtarı olarak, buradan Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Emine Hanım’a sesleniyorum, bugün özellikle kırmızı, beyaz giyindim ki bizler Çambükü olarak devletimizin, milletimizin, ezanımızın ve Albayrağımızın yanındayız, bu köyümüzün hem şehiti hem gazisi var. Her zaman canımız, kanımız bu cennet vatana feda olsun.

Bu çiçekleri, Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Emine hanıma, bu ülkede  tarımsal üretim yapan, emekçi kadınlar adına takdim ediyorum.

Sayın Cumhurbaşkanım, Sayın Emine Hanım; 27 sene önce, 1995  yılında a zamanın Taşova Kaymakamı Ali Kazgan beyefendi tarafından, “İyi Tarım  Projesi’’ çerçevesince, kanuni olarak bizlere verilen topraklarda tarım faaliyeti yapıyorduk, “Atalık tohumdan  Çiçek Bamyası’’ üretiyorduk, yıllık 6 – 7  ton Atalık tohumdan çiçek bamyası ürün rekoltemiz var. Aynı zamanda hayvancılık yapıyorduk. Şu anda bile nüfusuna göre en fazla hayvan varlığına sahip köyüz.  Resmi kayıtlara göre de 2751 küçük ve büyükbaş hayvanlarımız var.” şeklinde duygularını ifade etti.

Yorum Ekle