EMG YEM HARMAN SEZONUNU AÇTI

PicsArt_1372161105384

     Bu sene geçtiğimiz yıllara göre erken başlayan ekin harmanı ile birlikte EMG YEM çiftçinin mahsulünü günlük borsa fiyatları ile almaya başladı.

     Bölgemizde ekimi arpa, buğday, çavdar,tritikale, mısır, yulaf ve benzeri danelerin gerçek fiyatlarında değerlendirilmesi, yem ihtiyacı olan hayvancılık işletmelerinin bu ihtiyaçlarını mahsulleri ile karşılamada imkanlar sağlıyor.

    EMG YEM Fabrikasının geçen sene faaliyete geçmesi ile birlikte bölgemizde ekimi az yapılan bu sene ekimi arttığı gözlenirken, yeni yapacağı yatırımlarla ilçemizde bitkisel ve hayvansal üretime katkı sağlanması amaçlanıyor.

    EMG YEM Teknik Müdürü Ziraat Mühendisi Ahmet Akdağ gazetemize yaptığı açıklamada: ‘Genel hedefimiz bölgemizden temin ettiğimiz mahsullerle üretimi gerçekleştirip, büyümek, ilçemiz ekonomisine katkıda bulunmak, yetiştiricilerimiz için daha kârlı hayvancılık ve bitkisel üretim sağlamaktır. Bölgemizde bulunan tarım işletmelerine rutin kontrol ve ziyaretlerle mümkün olduğunca teknik destek vererek daha kârlı, modern, uygulanabilir ve pazara yönelik bitkisel ve hayvansal üretim yaptırmayı amaçlıyoruz. Bize ulaşan ve ulaşmak isteyen üreticilere teknik destek konusunda kapımız her zaman açıktır.’ dedi. 

Yorum Ekle