Amasya İtimat

EMEKLİ ÖĞRETMEN HASAN ÖZTÜRK BELEDİYE MECLİS ÜYELİĞİ İÇİN BBP DEN ADAY OLDU

Emekli Eğitimci şair ve yazar Hasan Öztürk Taşova Belediye Başkanlığı Meclis üyeliği için Büyük Birlik Partisinden 1. sıradan aday oldu.

 

BİYOGRAFİSİ:

1960  yılında  Taşova ilçesi Yerkozlu köyünde doğdu..   İlkokulu Taşova Atatürk ilkokulu, orta okulu Taşova lisesi orta okulunda okuduktan sonra lise 1  de dpy sınavını kazanarak Ankara’ya gitti.   Ankara’da  Atatürk lisesini bitirdi. 

Ankara gazi üniversitesi  – mesleki eğitim fakültesinide (ticaret-turizm yöo) bitirdikten sonra,  Bursa, Sivas, Taşova, Samsun, Amasya , İzmir, Havza  Ticaret Meslek Liselerinde (turizm, pazarlama, büro yönetimi, ekonomi, hukuk, branşında)  öğretmenlik yaptı. 

2 dönem Amasya yüksek okulunda pazarlama bölümünde de  ders veren Hasan Öztürk;   askerliğini  yedek subay olarak  İstanbul ve Ankara’da  yaptı..

26 yıl  eğitime hizmet ettikten sonra 2007 yılında emekli oldu….

Evli ve 2 çocuk babası olan Hasan Öztürk, İngilizce bilmektedir…

Hasan Öztürk; yaptığı açıklamada:  hayatımın geri kalan döneminde de,  en güzel günlerimi bana bahşeden Taşova’ma belediyecilik anlamında hizmet veren arkadaşlarıma katkı sağlamak,   birikim ve bilgilerim ışığında Taşova’ma vefa  borcumu ödemek için bu yola çıktım…  Bu yolda  Taşova sevdalılarının beni yalnız bırakmayacaklarına ise  inancım  sonsuzdur.

Yapılacak olan seçimin ;ülkemize ve Taşova’mıza hayırlar getirmesini diliyorum.  

 Ayrıca; Taşova da aday olan kardeşlerime de  başarılar diliyorum….   Diyerek,  duygularını dile getirdi.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.