Amasya İtimat

AKSARAY HALİS BÖĞÜRCÜ YE EMANET

    Aslen ilçemiz Uluköy kasabasından olan 1. sınıf Emniyet Müdürü Halis Böğürcü Aksaray Vilayetine Emniyet Müdürü olarak atandı.

    İlçemiz tarahinde ilk kez bir Emniyet mensubumu İl Emniyet Müdürlüğü görevine getirilmiş olup, kendisini tebrik ediyor, üstün başarılar diliyoruz.
      BİYOGRAFİSİ:
     1956 yılında Uluköy kasabasında doğan Böğürcü, 1975 yılında Polis Kolejini, 1978’de Polis Akademisini bitirdi. 1978 yılında Malatya’da Komiser Yardımcısı olarak göreve başlayan Halis Böğürcü 1983-1991 yılları arasında İstanbul’da Başkomiserlik ve Amirlik yaptı. Böğürcü sırası ile Bursa’da Trafik Denetmele Şube Müdürlüğü, Van’da Terörle Mücadele ve Kaçakçılık İstihbarat Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundu. 2 yıl Zonguldak’ta Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürülğü yaptı ve 1999 yılında Osmaniye Emniyet Müdür Yardımcılığına yükseldi. 2002 yılında Gaziantep Polis Meslek Yüksek Okulunda öğretim görevlisi ünvanı ile çalışan Böğürcü, 2005 yılında yeniden İstanbul’a atanarak İstanbul Emniyet Müdür Yardımcılığı, strateji Geliştirme Daire Başkanlığı ve son olarak Kemalettin Eröge Polis Eğitim Merkezi Müdürlüğü görevinde bulundu. Görev yaptığı süre içerisinde 1990 yılında İ.Ü. Siyasal Bİlimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitiren Böğürcü, İ.Ü. Sosyal Bİlimler Enstitüsünde yüksek lisans ve doktorasını tamamladı.
       Aksaray Emniyet Müdürlüğüne atanan Halis Böğürcü evli, 2 evlat bahibi ve İngilizce biliyor.

Yorum Ekle

CEVAPLA

Yorumunuzu giriniz.
Lütfen isminizi giriniz.